Україна сподівається схилити дві країни ЄС для надання статусу кандидата
Україна докладає зусиль для того, щоб переконати уряди європейських країн, які все ще сумніваються у можливості надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС, у необхідності такого рішення, та очікує на позитивний результат розгляду цього питання під час саміту ЄС 24-го червня.
Про це в четвер у Брюсселі під час зустрічі з представниками ЗМІ за підсумками переговорів у Європейській Комісії заявила віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Наступного тижня Європейська Комісія оприлюднить висновок з конкретними рекомендаціями (щодо заявки України на членство в ЄС – ред.). Ми тут, щоб донести наші очікування та розвіяти певні сумніви у скептичних країн. Ми вже мали зустрічі в Європейській Комісії. Ми готові до такого кроку. Впевнена, що 24-го червня жоден з лідерів Європейського Союзу не зможе сказати Україні «ні», - наголосила представниця уряду України.
Відповідаючи на запитання журналістів, вона уточнила, що сім країн «старої Європи» висловлювали пропозиції щодо якихось інших форматів інтеграції України до ЄС у вигляді «умовного» або «екстра» статусу кандидата, або просто «запрошення за стіл переговорів». На сьогодні, за словами Стефанішиної, таких поглядів продовжують дотримуватися три європейські країни, при цьому дві – продовжують захищати свою позицію. Україна сподівається схилити ці уряди у бік позитивного рішення.
Віцепрем’єр-міністр зауважила, що ці країни вимагають певних передумов для надання Україні статусу країни-кандидата, що є дуже болючим питанням. Народ України вже доклав багато зусиль для реформ, включаючи боротьбу з корупцією та широку цифровізацію всього суспільства. Україна виконала майже 70 відсотків зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС, при цьому близько 91 відсотка громадян України підтримують її входження до ЄС.
«Це лише початок процесу, це шанс, яким Україна скористається, або не скористається. Тоді і скептики, і адвокати України матимуть свої підстави для роздумів…. Взагалі статус кандидата – це початок великого шляху. Кожен крок на шляху до членства - це передумова. Тому немає сенсу висувати додаткові передумови для набуття статусу країни-кандидата», - підкреслила Стефанішина.
Вона зауважила, що Україна продовжує шукати підходи та аргументи для кожної з країн Євросоюзу, переконуючи їх у необхідності позитивного рішення щодо власного «кандидатського» статусу. При цьому Україна не хотіла б бачити себе у «спільному кошику» країн, що претендують на отримання статусу кандидатів, оскільки право на такий статус Україна виборола зусиллями всього народу в боротьбі з агресором.
«Ми зараз живемо не в ті часи, коли існує «бізнес як завжди». Ми не можемо ставати заручниками рішень, які будуть основані на певних передумовах. Найважливіше – нині той час, коли Україна вже не вірить обіцянкам, але вірить конкретним діям. Ми подали заявку на членство. Лідери Європейського Союзу ще у березні (у Версалі – ред.) сказали, що Україна буде в ЄС. Тепер це має бути зафіксовано конкретним юридичним рішенням», - додала віцепрем’єр-міністр України.
Як повідомлялося, 23-24 червня у Брюсселі має відбутися засідання Європейської Ради, одним із питань якого буде розгляд заявки України на членство в ЄС та прийняття рішення щодо надання їй статусу країни-кандидата.