Санкції не повинні підлаштовуватися під забаганки чи примхи росії – Кулеба
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що рішення Канади повернути Німеччині газову турбіну є помилковим, оскільки санкційний режим не повинен підлаштовуватися під забаганки чи примхи рф.
Про це глава української дипломатії заявив на онлайн-брифінгу в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Зради", безумовно, не вбачаю. Але ми чесно сказали нашим канадським і німецьким партнерам, що те, що вони зробили, – це помилка, яка ставить у переможну позицію росію. Це рішення не вирішить проблем, це рішення лише примножить проблеми. Вони суверенні країни, мають право ухвалювати ті рішення, які вважають за потрібне. Але ми з цим рішенням не погоджуємося і в принципі ми проти підходу, коли санкційний режим має підлаштовуватися під забаганки чи примхи російської федерації", - сказав Кулеба.
Він зауважив, що головна небезпека цього рішення – руйнування санкційного режиму і створення небезпечного прецеденту.
"Сьогодні вони (росіяни – ред.) створили проблему з постачанням газу до Німеччини, вимагають змінити під них санкційне законодавство Канади, а не Німеччини, завтра вони створять іншу проблему, знову будуть вимагати щось змінити. Так просто санкційний режим буде зруйнований. Саме в цьому головна небезпека цього рішення", - зазначив очільник МЗС.
Він нагадав, що у Канаді поданий позов проти цього рішення.
«Тож це позиція не лише України, а всіх людей, які розуміють, що подібні прецеденти ведуть до руйнування санкційного режиму, створеного тими самими країнами», - акцентував Кулеба.
Як повідомлялося, Канада вирішила повернути Німеччині газову турбіну, побудовану в Канаді компанією Siemens Energy AG, що використовувалася в системі трубопроводу Nord Stream.
Рішення було прийнято попри заперечення уряду України, а також великої української діаспори в Канаді, які наголошували, що повернення турбіни підірве режим санкцій. У суботу міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон заявив, що тимчасовий дозвіл на експорт був виданий після тривалих обговорень з європейськими союзниками, а також із Міжнародним енергетичним агентством.
Світовий конгрес українців (СКУ) подав позов до канадського суду через це рішення уряду країни.
Фото: picdrop.com