Зеленський - про вступ до ЄС: Україна вже почала виконувати рекомендації Єврокомісії
Україна вже почала реалізовувати рекомендації Європейської комісії для початку переговорів про вступ у Євросоюз.
Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час телефонної розмови з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу глави Української держави.
Так, лідери обговорили ситуацію на фронті й зусилля, яких докладають Збройні Сили України з метою протидії російському агресору та для звільнення українських територій. Президент Євроради засудив регулярні російські ракетні обстріли мирних українських міст.
Зеленський наголосив, що для перемоги Україна потребує більше сучасної важкої зброї. У цьому контексті він подякував за схвалення державами-членами рішення про виділення п’ятого пакету фінансової допомоги обсягом 500 мільйонів євро у межах Європейського фонду миру для підтримки Збройних Сил України.
Крім того, сторони обговорили запровадження запланованого сьомого пакету антиросійських санкцій Європейського Союзу. Глава Української держави акцентував на необхідності подальшого суттєвого посилення санкційного тиску на країну-агресора.
Зеленський подякував Мішелю за лідерство в питанні надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС.
"Україна не стоятиме на місці й уже почала активно реалізовувати рекомендації Європейської комісії для переходу до наступного етапу – початку переговорів про вступ", – запевнив Президент України.
Своєю чергою, глава Євроради позитивно оцінив затвердження конкурсною комісією переможця на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та активізацію процесу відбору очільника Національного антикорупційного бюро. Він висловив переконання, що інші рекомендації виконуватимуться такими ж швидкими темпами.
Президент України й керівник Європейської ради обговорили й фінансові потреби Української держави для підтримання макроекономічної стабільності. Зеленський подякував за рішення Євросоюзу щодо виділення одного мільярда євро в межах нової програми макрофінансової допомоги. Водночас він висловив очікування щодо оперативної реалізації цієї програми у повному обсязі, який, відповідно до рішення Європейської ради, становить дев'ять мільярдів євро.
Співрозмовники погодилися щодо необхідності підтримувати належний політичний діалог та обговорили проведення цього року чергового 24-го Саміту Україна – ЄС.
Як повідомляв Укрінформ, глави держав та урядів Європейського Союзу 23 червня ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.
Президент Володимир Зеленський запевнив, що попри розв’язану росією війну Україна продовжить втілювати законодавство, норми та правила Європейського Союзу, а Кабінет Міністрів розробить відповідну дорожню карту для виконання вимог вступу до ЄС.
Згодом віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що статус кандидата в члени ЄС для України Європейською радою наданий без умов, проте виконання попередніх семи рекомендацій Європейської комісії необхідні для початку переговорів щодо повноправного членства.