Зеленський закликав країни Африки не бути нейтральними у війні росії проти України

Відео

Весь світ, зокрема країни Африканського континенту, не можуть займати нейтральну позицію щодо війни росії проти України, оскільки російська агресія матиме наслідки й для них також.

Як передає Укрінформ, про це Президент Володимир Зеленський заявив під час онлайн-зустрічі з африканськими журналістами, повідомляє пресслужба Офісу Президента.

«Я не вважаю, що у війні має бути нейтральність. Це неправильне ставлення. Не може бути нейтральності між життям і смертю. Коли ти нейтральний до війни, ти одразу навіть із великої держави перетворюєшся на дрібну. Тебе ніхто не бачить, світ тебе не бачить, а отже – ти не впливаєш на процеси у світі. А коли в тебе виникнуть проблеми, треба пам’ятати, що світ також може бути нейтральним. І це не про бізнес – це про життя людей. Я вважаю, що позиція нейтральності не є сучасною», – сказав Зеленський.

Читайте також: НАТО створить єдиний трастовий фонд допомоги Україні - Жовква

За його словами, якщо в тієї чи іншої країни недостатньо економічної чи політичної ваги, щоб вплинути на рф та змусити її зупинити війну, то хоча б на рівні дипломатії потрібно засуджувати смерть, автократію, расизм, нацизм і «рашизм», засуджувати агресію.

Зеленський також переконаний, що світ мав приділяти більше уваги тому, що відбувається в деяких країнах Африканського континенту, які також пережили війни й трагедії.

«Не буває війни на великій відстані. Це несправедливість безпекової структури всього світу, яку потрібно змінювати. Міжнародні інституції потрібно змінювати, щоб вони діяли. Сьогодні, говорячи про гарантії безпеки для України, ми виступаємо як живий, але трагічний приклад, який можна буде потім поширити на інші континенти й для інших держав», – підкреслив Президент.

Читайте також: Зеленський - президенту Гвінеї-Бісау: Готові виступити гарантом продовольчої безпеки в регіоні

Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року росія розпочала неспровоковану війну проти України. В результаті російського нападу були заблоковані українські порти та експорт понад 20 мільйонів тонн зерна, що призначалися, у тому числі для допомоги найбільш уразливим країнам в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Фото: ОП