Шлях України до ЄС: Стефанчук очікує, що у грудні Єврокомісія оцінить виконання рекомендацій

Верховна Рада України спільно з Кабінетом Міністрів продовжує роботу над виконанням рекомендацій Європейської комісії та Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Про це Голова ВРУ Руслан Стефанчук зазначив під час зустрічі з комісаром ЄС з питань політики сусідства та переговорів щодо розширення Олівером Варгеї, про що поінформував у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ. 

Стефанчук нагадав, що парламент уже ухвалив низку рішень, які стосуються судової реформи та сфери боротьби з корупцією. Зокрема, за його словами, йдеться про ухвалену Антикорупційну Стратегію на 2021-2025 роки та обрання двох членів Вищої ради правосуддя за парламентською квотою.

Читайте також: ВР до кінця року ухвалить необхідні для початку переговорів про вступ у ЄС закони – Стефанчук

Окрім того, спікер додав, що Верховна Рада ухвалила закон щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів (стандарти FATF) (№6320), а також у першому читанні підтримала законопрєкт про удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді КСУ (№7662).

"Попри війну – ми рухаємось на шляху до ЄС. Розраховую, що вже в грудні Єврокомісія здійснить оцінку виконання рекомендацій. Тому що наступний етап – це початок переговорного процесу про вступ до ЄС", – підсумував Стефанчук.

Як повідомляв Укрінформ, глави держав та урядів Європейського Союзу 23 червня ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що попри розв’язану росією війну Україна продовжить втілювати законодавство, норми та правила Європейського Союзу, а Кабінет Міністрів розробить відповідну дорожню карту для виконання вимог вступу до ЄС.

Читайте також: Зеленський сподівається, що інтеграція України в ЄС займе не роки, а місяці

21 серпня віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявляла, що Україна майже на 70% виконала свої зобов'язання за Угодою про асоціацію з ЄС і усвідомлює необхідність виконання всіх юридичних процедур для членства в Євросоюзі. Водночас українська влада хоче до кінця року отримати від лідерів ЄС політичну ясність щодо наступних кроків на цьому шляху.