Веніславський розповів про законопроект щодо відшкодування збитків за рахунок країни-агресора

У Верховній Раді напрацьовують узгоджений законопроєкт про націоналізацію російського майна в Україні, що дозволить відшкодовувати збитки для наших громадян і держави за рахунок майна країни-агресора.

Як передає Укрінформ, про це розповів представник Президента України у Верховній Раді, член Комітету з Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони й розвідки Федір Веніславський, повідомляє офіційний портал ВР.

За його словами, наразі в Україні діє ціла низка нормативно-правових актів, які регламентують можливість націоналізації майна, що належить державі-агресору чи юридичним особам держави-агресора. Водночас це законодавство дозволяло власникам і бенефіціарам такого майна через судові позови затягувати процеси націоналізації.

«По всьому світу заарештовано майна держави-агресора на сотні мільярдів доларів, тож коли ми звертаємося до наших західних партнерів, маємо також своїми законодавчими ініціативами демонструвати, що готові до того, щоб на рівні української правової системи за рахунок майна країни-агресора відшкодовувати збитки для наших громадян і держави», – сказав парламентарій.

Він висловив упевненість, що парламент на найближчих засіданнях підтримає відповідний документ.

Читайте також: Відшкодування збитків від війни: в Україні створять комісію з міжнародних позовів

«Представники всіх політичних сил чудово розуміють необхідність удосконалення законодавства й унеможливлення зловживання процесуальними правами з боку зацікавлених осіб, які намагаються гальмувати ці процеси… Ми повинні в законопроєкті передбачити дуже ефективні, дієві й водночас прості механізми, які потім створять правову підставу для того, щоб ми вилучили активи у власників, які є представниками держави-агресора», – заявив народний депутат.

Веніславський також наголосив, що у процесі пошуку кінцевих бенефіціарів того чи іншого майна в Україні на перший план виходить не стільки законодавче регулювання, скільки міждержавна правова робота - профільних відомств і міністерств України, зокрема, Офісу генпрокурора, Міністерства юстиції, АРМА та ін. із закордонними партнерами, щоб максимально швидко отримувати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників тих чи інших активів.

Раніше повідомлялося, що на найближчому засіданні Верховна Рада розгляне питання про націоналізацію активів російської федерації в Україні - Кабінет Міністрів уклав перелік, до якого увійшло більш як 900 об'єктів, що належать безпосередньо росії як державі.