Україна працює у двох напрямках, щоб зупинити постачання дронів з Ірану до рф – Арахамія
Увесь цивілізований світ зацікавлений у допомозі Україні, тому наша держава використовує всі наявні міжнародні ресурси для того, щоби припинити постачання Іраном дронів росії.
Про це заявив народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР із питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія, передає Укрінформ із посиланням на сайт парламенту.
«Сьогодні Україна працює у двох напрямках для того, щоб зупинити або суттєво затримати постачання дронів з Ірану до росії. По-перше, є країни, які сприяють транспортуванню безпілотників, і ми з ними працюємо. По-друге, наші військові захопили обидва види «Шахедів» у цілому стані. Представники Головного управління розвідки Міноборони разом зі спеціалістами розібрали ці безпілотники й зараз відпрацьовують кожен компонент, щоби визначити джерела постачання деталей і розбалансувати логістичні ланцюжки. Сподіваємося, що робота за цими двома напрямками дасть результат», - сказав політик.
Він додав, що на міжнародній арені Іран зараз намагається зберегти «гарну міну при поганій грі», однак усі розуміють, що відбувається насправді.
«Окрім того, що ми розірвали з Тегераном відносини, зараз їх чекає ще багато сюрпризів від наших партнерів, бо і в Раді безпеки ООН виникло багато питань. Це прецедент глобального масштабу», - наголосив народний депутат.
За його словами, дії Ірану дали черговий поштовх для процесів у міжнародних організаціях.
«Держави намагаються переглянути питання системи безпеки у світі. Зокрема, ООН з’явилася для того, щоб не було нової світової війни. Однак інертність, бюрократія організації, а також система ухвалення рішень, коли, наприклад, агресор сидить у Радбезі ООН і може ветувати будь-які резолюції, змушує дипломатів усіх країн переглядати усталені концепції», - зазначив Давид Арахамія.
Він висловив сподівання, що вже найближчим часом з’являться рішення, які дозволять міжнародним організаціям працювати набагато ефективніше.
Як повідомляв Укрінформ, Велика Британія, Франція і Німеччина закликали ООН розслідувати можливе використання росією безпілотників іранського походження проти України, що може бути порушенням резолюції Ради Безпеки ООН 2015 року щодо обмежень, накладених на Іран. У листі висловлюється підтримка заклику України щодо проведення такого розслідування.
20 жовтня Європейський Союз та Велика Британія запровадили санкції проти Ірану за постачання ним рф дронів-камікадзе, які росія використовує у війні проти України.