Зеленський зустрівся із виконавчим віцепрезидентом Єврокомісії
Президент Володимир Зеленський обговорив із виконавчим віцепрезидентом Єврокомісії з питань Європейського зеленого курсу Франсом Тіммермансом стан української енергосистеми після російських ракетних ударів і реалізацію «зелених» проєктів під час відбудови України.
Зустріч відбулася у Києві, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу глави держави.
Зеленський зокрема подякував за вагому підтримку України з боку Єврокомісії та відзначив особисті зусилля Тіммерманса.
За даними ОП, співрозмовники обговорили комплекс актуальних питань двостороннього порядку денного, у тому числі в контексті підготовки саміту Україна - ЄС, проведення якого заплановане на 3 лютого в Україні.
Президент поінформував європейського високопосадовця про стан енергетичної системи України, яка регулярно зазнає цілеспрямованих ракетних ударів з боку росії, та про необхідну допомогу для проходження зими.
«Сьогодні, коли ми захищаємо нашу енергетику разом із Європейським Союзом, і Шарль Мішель, і Урсула фон дер Ляєн, і інші лідери ЄС допомагають нам, зокрема в наданні Україні таких необхідних генераторів і трансформаторів», – сказав глава держави.
Зеленський також запевнив, що під час відбудови Україна робитиме акцент на реалізації «зелених» проєктів і готова стати одним із європейських хабів сучасної «зеленої» енергетики.
Президент подякував за ініціативу щодо започаткування стратегічного партнерства між Україною та ЄС у сфері відновлюваних газів.
«Ми вже маємо визначитися, якою повинна бути генерація в Україні, якою повинна бути незалежна енергогенерація у Європі в майбутньому. Бо в цій війні ми переможемо, але сусідство з росією залишиться. І тому Європейський Союз має бути незалежним від будь-яких рішень рф. Тут ми бачимо себе як надійного партнера у «зеленій» енергетиці», – зазначив він.
Під час зустрічі також було наголошено на важливості подальшого посилення санкційного тиску на росію, зокрема в енергетичній сфері.
Як повідомлялося, енергосистема України зазнала 11 ракетних та 14 безпілотних атак ворога. Пошкодження об’єктів генерації та магістральних мереж складні та масштабні. Їх відновлення все ще потребує значних ресурсів і часу.
Масовані атаки на українську енергетичну інфраструктуру тривають із 10 жовтня.
Фото: ОП