Голосування Генасамблеї ООН засвідчило відповідальність росії за війну проти України – Боррель
Голосування Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації в Україні, яке відбулося 23 лютого, ще раз засвідчило, хто відповідальний за агресію проти України, та підтвердило вимогу світового співтовариства до росії негайно припинити війну.
Про це йдеться у блозі високого представника ЄС Жозепа Борреля за підсумками його участі в роботі Генасамблеї ООН, повідомляє Укрінформ.
«Об’єднані Нації були нервовим центром глобальної дипломатії цього тижня, коли багато міністрів закордонних справ зібралися в Нью-Йорку. Головною метою було обговорити та проголосувати резолюції Генеральної Асамблеї, яка проливала світло на тих, хто є відповідальним за війну проти України, а також визначала принципи для досягнення справедливого миру…. ООН переважною більшістю голосів - 141 - висловилася за справедливий мир в Україні. Лише 7 країн голосували проти. Це ще раз демонструє, наскільки ізольованою є росія», - написав високий представник ЄС.
Він нагадав, що ЄС узяв активну участь у підготовці цієї резолюції. Під час обговорення Боррель довів позицію, що війна росії проти України не є лише «європейським питанням», а стосується базових принципів суверенітету, територіальної цілісності та права кожної країни світу жити вільно та безпечно.
Боррель зауважив, що напередодні голосування було багато спекуляцій, чи вдасться зберегти рівень підтримки, який був продемонстрований під час голосування попередніх резолюції ГА ООН із засудженням агресії росії проти України та анексії її територій в лютому та у жовтні 2022 року.
«Зрештою, результат був вражаючим: 141 голос за, проти - 7, 32 – утрималися. росію підтримали лише білорусь, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа та Сирія, що є досить примітним клубом», - зазначив високий представник ЄС.
Він наголосив, що такий результат голосування дав чіткий сигнал: світ вимагає зупинити цю війну, і то негайно. Резолюція ГА ООН підтримує встановлення справедливого миру в Україні та базові міжнародні принципи, що заперечують систематичні атаки з боку росії.
За словами Борреля, наступного дня це обговорення було продовжено у форматі Ради Безпеки ООН. Генеральний секретар ООН, високий представник ЄС та 13 членів Радбезу наголосили на необхідності негайно покласти край російській агресії проти України та встановити справедливий мир. росія ж знову розкритикувала такий підхід, поєднуючи безпідставні звинувачення з історичними вигадками, і це ще раз засвідчило: російське керівництво живе в «паралельній реальності», наголосив високий представник ЄС.
Він окремо зупинився на позиції Китаю та змістовній частині його пропозицій щодо врегулювання в Україні: «Насправді, це не є мирним планом та підтверджує вже добре відому позицію Китаю, деякі положення якої ми поділяємо, хоча деякі важливі положення там відсутні. Безумовно, ми будемо їх (пропозиції) аналізувати, але вже зараз є очевидною ключова проблема: вони насправді не роблять різниці між агресором та жертвою агресії, розглядаючи ці сторони на однаковому рівні».
Боррель же, за його словами, підкреслив дві позиції: чому агресивна війна має значення для всіх і як досягати миру на основі резолюції ГА ООН та мирного плану Президента Володимира Зеленського. «Я також підкреслив, що ЄС буде рішуче відстоювати міжнародне законодавство всюди, ми продовжимо наші глобальні зусилля із зменшення страждань людей та працюватимемо для миру в усьому світі», - зазначив високий представник ЄС.
Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року російська федерація розпочала неспровоковану та жорстоку війну проти України. З перших днів вторгнення ЄС почав надавати Україні та її народу політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу.
Надзвичайна спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН 23 лютого ухвалила резолюцію «Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні». За проголосувала 141 держава, проти 7, утрималися 32.