Лише Зеленський може обирати час для початку переговорів - Кірбі
Лише українська сторона та її лідер можуть вирішувати, коли вони готові будуть сідати за стіл переговорів, з російської сторони жодних ознак готовності вести такі переговори наразі немає.
Про це в інтерв'ю німецькій газеті Tagesspiegel заявив речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі, передає Укрінформ.
«Ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася. Українці хочуть, щоб вона закінчилася. Але важливо, щоб війна закінчилася так, щоб поважалися незалежність і суверенітет України і щоб це влаштовувало президента Зеленського. Коли він (Зеленський - ред.) закликає до справедливого миру, мирного плану, тоді ми працюємо з ним та його командою, аби втілити це в життя. Але зрештою президент Зеленський єдиний, хто може вирішити, чи готовий він узагалі та коли він готовий сісти за стіл і говорити з російським президентом», - сказав Кірбі. Він додав, що наразі з боку путіна немає жодних ознак такого бажання, як і з боку Зеленського.
Одне, за словами речника, можна сказати напевно: ніхто, особливо в Сполучених Штатах, не хоче через рік знову оглядатися на ще один рік війни. Він при цьому не став робити прогнозів щодо того, як довго триватиме війна.
«Ми не знаємо, і в нас немає шансів дізнатися. Війна могла б закінчитися завтра, якби пан путін вчинив правильно і просто вивів свої війська, бо їм там не місце. Але немає враження, що він хоче це зробити, навпаки: він шукає способи продовжувати атакувати цивільну інфраструктуру», - зазначив Кірбі. Він також заявив про наявність даних, що вже плануються нові атаки, коли погода покращиться.
Коментуючи нещодавню заяву директора ЦРУ Вільяма Бернса щодо його впевненості в розгляданні Пекіном можливості постачання зброї москві, Кірбі поінформував, що американська сторона «приватно» попередила китайців про те, що «не має бути в інтересах Китаю ставати на бік путіна, який убиває український народ».
«Якщо вони вирішать це зробити - а вони ще не прийняли таких рішень - це, звичайно, матиме наслідки. Але тут треба бути дуже обережними і не поспішати. Китай не зняв це питання, але нічого і не зробив. Тому я не хочу міркувати про можливі наслідки», - сказав речник.
Він також запевнив у тому, що в самих США щодо допомоги Україні є сильна підтримка обох партій в обох палатах Конгресу, за винятком «невеликої кількості республіканців у Палаті представників», які не представляють ні більшості своєї партії, ні більшості своєї фракції. Усі, за словами Кірбі, розуміють, що важливо підтримувати Україну, і що вони це робитимуть і надалі; президент Байден «на 100 відсотків відданий продовженню підтримки України», а американський народ також розуміє, про що тут йдеться - про ідею незалежності, що для американців має велике значення.
«Американський народ знає, що якщо пан путін досягне успіху зараз, ціна для Сполучених Штатів, як фінансова, так і людська, може бути експоненціально більшою», - зауважив Кірбі.
Як повідомлялося, президент США Джо Байден здійснив несподіваний візит у Київ 20 лютого.