Зброя та вступ України до ЄС: Кулеба зустрівся з німецькими депутатами
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив із лідерами Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) питання постачання зброї в Україну, переслідування за міжнародні злочини та закликав підтримати діалог щодо вступу України в ЄС до кінця року.
Про це глава української дипломатії сказав на пресконференції за підсумками зустрічі з головою фракції СДПН у Бундестазі ФРН Рольфом Мютценіхом та головою партії СДПН Ларсом Клінгбайлем у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Я сприймаю цей візит як політичний сигнал і сигналу щодо зобов’язань для України з боку християнських демократів. Ми обговорили низку питань, де, на мою думку, Бундестаг може відіграти важливу політичну роль», - сказав Кулеба.
Він додав, що сторони обговорили роль Бундестагу в проведенні дискусії в німецькій політиці та покращенні впровадження рішень, які приймає Федеральний уряд, що включає постачання зброї до України з Німеччини.
«Я особливо наголосив на артилерійських снарядах», - підкреслив міністр.
Глава МЗС зауважив, що учасники зустрічі також обговорили участь Німеччини у переслідуванні російських військових та посадовців за міжнародні злочини, скоєні в Україні. Також Дмитро Кулеба закликав німецьких колег підтримати відкриття діалогу щодо вступу України в ЄС до кінця року.
Він також заявив, що має надію, що німецькі урядовці та політики усвідомлюють, що Європа буде безпечним місцем для життя тільки у разі перемоги України.
Очільник МЗС висловив упевненість у тому, що Німеччина та інші партнери продовжать підтримувати Україну, оскільки вони розуміють: те, що відбувається тут, стосується також їхньої безпеки.
«Європа, і зокрема Німеччина, не буде безпечним місцем для проживання, якщо Україна не виграє цю війну. Єдиний шлях до безпечної та процвітаючої Європи - це перемога України. Я думаю, що наші колеги у німецькому уряді та німецькі політики, включаючи партію СДПН, це розуміють», - сказав Кулеба.
Насамкінець міністр подякував представникам Бундестагу за те, що вони відіграли важливу роль у забезпеченні визнання Голодомору геноцидом.
Як повідомляв Укрінформ, 6 березня співголова Соціал-демократичної партії Німеччини Ларс Клінгбайль і лідер фракції соціал-демократів у Бундестазі Рольф Мютценіх прибули до Києва.