Захист цивільних в Україні: на асамблеї Міжпарламентського союзу ухвалили резолюцію
На полях 146-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу прийняли резолюцію по Україні щодо гуманітарної катастрофи та захисту цивільного населення від країни-агресора.
Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України за підсумками роботи української парламентської делегації на чолі з першим заступником голови Верховної Ради Олександром Корнієнком у засіданні 146-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу, що проходила упродовж 10-15 березня у Бахрейні, передає Укрінформ.
Перший віцеспікер поінформував, що на полях 146-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу прийнято резолюцію по Україні щодо гуманітарної катастрофи та захисту цивільного населення, особливо — жінок та дітей від агресора, і повернення українських депортованих дітей.
Окрім того, за результатами активної роботи делегації українського парламенту на полях Асамблеї, у комітетах прийнято важливі документи, ініційовані українською делегацією, зокрема прийнято остаточну резолюцію з правками української делегації щодо захисту лісів і шкідливого впливу на світове довкілля російської агресії в Україні, тобто екоцид, його криміналізацію як у воєнному, так і цивільному контексті.
Зазначається, що упродовж періоду роботи Асамблеї делегація українського парламенту взяла участь у парламентських дебатах, засіданнях комітетів, провела більше 30 офіційних двосторонніх зустрічей, а також ряд неформальних зустрічей, зокрема з країнами Африки, Глобального Півдня, делегаціями Франції, Іспанії та Польщі. А також — із президентом Міжпарламентського союзу Дуарте Пашеку та Міністром закордонних справ Бахрейну Абдуллатіфом бен Рашидом Аль Заяні; відвідала регіональний штаб ВМС США у Бахрейні. Делегати від України взяли участь у засіданнях Виконавчого Комітету, Комітету сталого розвитку, Комітету ООН, Комітету миру та безпеки й Бюро Форуму жінок.
Зазначається, що основні наративи, на яких наголошувала українська делегація під час візиту: запровадження й посилення санкцій проти російської федерації, створення міжнародного спеціального трибуналу щодо засудження агресії рф проти України, незаконність перебування росії в Організації Об’єднаних Націй і Раді Безпеки ООН та підтримка формули миру Президента Володимира Зеленського.
За словами Корнієнка, це були «насичені дні та продуктивна дипломатична робота».
Він подякував «міжнародним партнерам, парламентаріям інших країн за діалоги». Також подякував українській делегації та команді.
«Усі ці дні ми разом досягали цілей, зустрічалися з парламентаріями інших держав світу, говорили про Україну», — наголосив перший заступник голови Верховної Ради.
Зокрема Корнієнко повідомив, що українська делегація продовжила працювати у напрямі країн Глобального Півдня, підготувала й провела спеціальний захід про розмінування територій, в якій взяли участь більше, ніж 25 країн світу, зокрема Чилі, Індонезія, Камбоджа, Італія, Велика Британія, Канада, Хорватія, Литва, Латвія, Нідерланди, Німеччина, Австрія та інші. Захід був покликаний привернути увагу до важливості гуманітарного розмінування як невід’ємної частини повернення до мирного життя.
«На полях 146-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу порушили важливу тему — розмінування території України. Закликаємо парламенти світу об’єднатися, аби допомогти звільнити наші землі від мін і бомб. Ми прагнемо якнайшвидшої безпеки для наших громадян», — зазначив Корнієнко, повідомивши, що в Україні росія використовує протипіхотні міни, зокрема різні модифікації протипіхотних мін, повністю ігноруючи норми та принципи міжнародного гуманітарного права, спрямовані на захист цивільного населення.
На полях 146-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу у Бахрейні Корнієнко виступив на General Debate.
«Нетерпимість є лихом, що вражає наші суспільства. За останній рік це питання значно втратило гостроту для України. Оскільки росія переросла свою загарбницьку війну до повномасштабного геноцидного вторгнення, українська нація стала свідком безпрецедентного об’єднання», — наголосив він.
Корнієнко висловив вдячність усім, «хто бореться за свободу, демократію та мир, приєднуючись до захисту України й допомагаючи переселенцям», та закликавши підтримати формулу миру Президента Зеленського.
Повідомляється, що також трьох народних депутатів України обрали на керівні посади в Міжпарламентському союзі. Зокрема Ольга Руденко вже вдруге очолила Форум молодих парламентаріїв, Альона Шкрум — обрана до Бюро Комітету ООН, Лесю Василенко обрано до Бюро Постійного комітету з питань демократії та прав людини.
Фото: rada.gov.ua