Питання ратифікації Україною Римського статуту предметно обговорюється - депутат

Ексклюзив

Питання ратифікації Римського статуту, що дозволить поширити юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС) на Україну, предметно обговорюється.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов (парламентська фракція "Слуга народу") розповів у коментарі Укрінформу.

Народний депутат нагадав, що МКС 17 березня видав ордери на арешт президента російської федерації володимира путіна та дитячої омбудсменки рф марії львової-бєлової. За його словами, юридичні наслідки відповідного рішення такі: "123 країни світу ратифікували Римський статут, на підставі якого діє Міжнародний кримінальний суд. Якщо путін або львова-бєлова з‘являються в одній із цих країн, їх заарештовують і доставляють на лаву підсудних до МКС".

Також керівник правового парламентського комітету прокоментував питання нератифікації Українською державою Римського статуту. "Щодо нератифікації Україною Римського статуту, можу сказати так: якщо путін з’явиться в Україні, він навряд доїде до Гааги", – зазначив Маслов.

Читайте також: Ордер на арешт путіна: генпрокурор пояснив, що це означає для диктатора

При цьому парламентарій зауважив: "Питання ратифікації Римського статуту нами предметно обговорюється. Це має бути серйозна внутрішня дискусія і роз‘яснення. Україна, я думаю, обов‘язково ратифікує Римський статут, коли буде можливість провести внутрішнє роз‘яснення та внутрішню дискусію".

Римський статут Міжнародного кримінального суду – міжнародний договір, що заснував МКС, ухвалений на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року і набрав чинності з 1 липня 2002 року. Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року, але Верховна Рада донині не ратифікувала його.

Читайте також: Шмигаль про рішення МКС: путін має постати перед судом та відповісти за злочини проти України

Ратифікація Римського статуту дозволить поширити юрисдикцію МКС на Україну та почати розслідування злочинів на території держави.