Кулеба та Ландсбергіс обговорили посилення оборонної підтримки України
Глави української та литовської дипломатій обговорили розширення оборонної пiдтримки України, зокрема в контексті нової європейської ініціативи щодо постачання боєприпасів для українських сил оборони.
24 березня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із міністром закордонних справ Литви Габріелюсом Ландсбергісом, який відвідував Україну з робочим візитом, повідомляє МЗС, передає Укрінформ.
“Ми високо цінуємо підписаний 20 березня проєкт Європейського оборонного агентства щодо спільного виробництва боєприпасів 155 калібру, до якого вже приєдналися 19 держав-членів ЄС та Норвегія. Це справді революційний крок”, - заявив Кулеба.
Під час зустрічі міністри також скоординували кроки щодо майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі.
“Доля Європи та колективної безпеки вирішується на полі бою в Україні. Найкращим стратегічним рішенням повернення миру і стабільності в Європу буде членство України в НАТО: повноцінне, беззастережне і безумовне”, - наголосив глава МЗС України.
Особливу увагу міністри приділили питанню відповідальності Росії за її злочини в Україні. У цьому зв’язку глави МЗС привітали рішення Міжнародного кримінального суду щодо ордера на арешт для президента РФ і зазначили, що воно підкреслює необхідність створення міжнародного Спецтрибуналу, який притягне Путіна та інших російських високопосадовців до відповідальності за злочин агресії.
Кулеба окремо подякував литовській стороні за її координуючу роль у посиленні військової допомоги, надання прихистку українцям, які рятуються від війни, допомогу енергетичній системі нашої держави, тренування та лікування українських військових.
Також глава МЗС України привітав литовського колегу з отриманням ордена Ярослава Мудрого III ступеня від Президента України Володимира Зеленського.
Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільному з литовським колегою Габріелюсом Ландсбергісом брифінгу в Києві заявив, що якби Україну прийняли в НАТО на саміті у Вільнюсі – це було історичним рішенням, однак ми вважатимемо досягненням і вагомий крок до членства.