Міністри закордонних справ ЄС зустрінуться 24 квітня, головна тема – війна в Україні

Міністри закордонних справ, які 24 квітня проведуть зустріч у Люксембурзі, вчергове обговорять російську загарбницьку війну проти України та її наслідків для Європи та всього світу.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у інформації, що оприлюднена сьогодні на сайті Європейської ради

«Рада ЄС із закордонних справ розпочнеться з обміну поглядами щодо російської агресії проти України, після короткого спілкування з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в форматі відеоконференції. Після цього Рада обговорить План дій ЄС з (подолання - ред.) геополітичних наслідків російської агресивної війни, та заслухає інформацію про поточні справи. У цьому пункті порядку денного міністри торкатимуться (ситуації - ред.) в Судані, Тунісі, Молдові, Чилі та у Лівані», - йдеться у повідомленні.

Як очікується, європейські урядовці матимуть неформальний сніданок за участі Генерального секретаря ОБСЄ пані Марії Пейчинович-Бурич та міністра закордонних справ Ісландії пані Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гильфадоттір.

Читайте також: Рада ЄС: Засади, на яких ґрунтується безпека і стабільність континенту, залишаються непорушними

У ході зустрічі міністри закордонних справ ЄС проведуть також робочий ланч із керівником зовнішньополітичного відомства Грузії Іллею Дарчіашвілі.

Як повідомлялося, з початку російської військової агресії проти України у лютому 2022 року, ЄС надає Україні суттєву економічну, політичну та військову допомогу. Зокрема, вперше у власній історії ЄС фінансує постачання зброї для країни, на суму більше 7,9 мільярда євро, включаючи 2 мільярда євро з міждержавного Європейського фонду миру для прискорення постачання в Україну артилерійських боєприпасів.

Усього з початку війни ЄС та його країни-члени надали Україні надзвичайну допомогу загальним обсягом близько 50 мільярдів євро. Цього року ЄС в рамках спеціальної макрофінансової допомоги надає Україні 1,5 мільярда євро на місяць для підтримання ключових державних та соціальних функцій країни.

Фото з сайту coe.int