В ООН розуміють, що покарання російських злочинців запобігатиме майбутнім конфліктам – Кислиця

Країни ООН нині розуміють, що покарання злочинців у війні проти України важливе для запобігання майбутнім конфліктам.

Про це заявив у інтерв’ю Укрінформу постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, коментуючи засідання Радбезу у форматі Аррії, яке 28 квітня обговорювало проблему депортації та викрадення росією українських дітей з окупованих територій.

«Покарання винних у воєнних злочинах в Україні та злочині агресії має стати їх запобіжником у майбутньому, як свого часу Нюрнберзький трибунал запобіг на десятки років новим війнам у Європі», – сказав він.

За словами Кислиці, для України важливо притягнути до відповідальності винуватців за порушення прав українських громадян, зокрема дітей.

«Але також зрозуміло, що зусилля України в просуванні і теми міжнародного трибуналу, і теми депортації та викрадення дітей – це також спроба заповнити прогалини в міжнародному праві й практиці його застосування, що раніше міжнародне співтовариство не спромоглося зробити», – додав він.

Читайте також: Кислиця пояснив, чому Радбез ООН не заблокував російське головування

Як повідомляв Укрінформ, 28 квітня Рада Безпеки ООН на неформальному засіданні у форматі Аррії обговорила викрадення та насильницьку депортацію росією дітей з тимчасово окупованих територій України.

Порушення цієї теми ініціювали США, Франція та Албанія як члени Радбезу та Україна. Підтримали проведення заходу ще півсотні країн.

Зі свідченнями виступили уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, радник-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, мати викраденої росіянами дитини Ніна Власова. Окремі заяви оголосили Канада – від імені 46 держав, країни Північної Європи, держави Балтії.