Україна очікує, що лідери ЄС у червні визначаться з початком переговорів про вступ

Україна очікує, що лідери Європейського Союзу на зустрічі наприкінці червня ухвалять рішення про можливий початок переговорного процесу щодо приєднання нашої країни до євроспільноти.

Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає кореспондент Укрінформу.

«На початку червня Європейська комісія представить звіт щодо впровадження політичних реформ, і вже в кінці червня лідери Європейського Союзу знову зберуться, щоб прийняти рішення щодо можливого початку перемовин стосовно членства (України). Ми розраховуємо, що Швеція як головуюча країна (в ЄС. – ред.) ініціює такий розгляд», - сказала Стефанішина.

Вона додала, що для того, аби сформувати максимально позитивне тло для таких політичних рішень, парламент має розглянути низку законопроєктів. Це, зокрема, зміни до законодавства щодо медіаринку, деякі зміни до законодавства щодо фінансового моніторингу публічних осіб, а також зміни, які запустять конкурс для доукомплектування складу Конституційного суду.

«Ухвалення цих законів відкриє шлях до більш позитивної оцінки і закриє поле для можливих маніпуляцій», - зауважила Стефанішина.

Вона також поінформувала, що сьогодні уряд ухвалив Концепцію Державної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року, яка стала продуктом широкого діалогу з нацменшинами та міжнародними партнерами, а вчора Президент затвердив Комплексний стратегічний план реформування органів правопорядку.

«Це два системних документи, які теж є частиною рекомендацій (Єврокомісії. – ред.)», - зазначила урядовиця.

Читайте також: Україна виконала частину рекомендацій ЄС: Маасікас привітав план реформи органів правопорядку

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський під час спільного брифінгу з главою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн у Києві 9 травня заявив, що настав час для позитивного рішення щодо відкриття переговорів про членство держави в Євросоюзі.