Прем’єр Албанії на саміті Ради Європи: Це ми маємо дякувати Україні за наш захист
Європейські країни мають дякувати Україні, а не вона їм за допомогу, з огляду на те, що український народ робить зараз для Європи.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив премʼєр-міністр Албанії Еді Рама у своєму виступі на саміті Ради Європи у Рейк’явіку.
"Дякуючи Богу, єдність демократичної спільноти Ради Європи у підтримці української визвольної війни та Президента Зеленського є надзвичайною. Албанія ніколи не мала ілюзій щодо природи режиму в Москві, і наші відносини з Москвою не існують з моменту смерті Йосипа Віссаріоновича Сталіна. Не просіть мене пояснювати, як і чому, бо це займе більше часу, ніж наша поїздка до Ісландії", - сказав він.
Рама додав, що від початку війни популярність Путіна в Албанії коливається у межах з 0,7% до 1,2%.
"Албанія дуже маленька, щоб впливати на долю такої вирішальної війни для майбутнього Європи і світу. Але кожна маленька річ, яку ми зробили для України, була зроблена з великою вдячністю до українського опору… Це не Президент Зеленський повинен дякувати нам, а ми повинні дякувати Україні за те, що вона робить для всіх нас і для нашої дорогої Європи", - сказав він.
Албанський прем’єр додав, що із задоволенням підпише угоду про Міжнародний реєстр збитків від російської агресії проти України.
"Благослови, Боже, Європу і Слава Україні!", - завершив Рама свій виступ.
Як повідомляв Укрінформ, на саміті Ради Європи у Рейк’явіку 43 країни і ЄС підписали договір про створення Реєстру збитків, завданих Україні агресією РФ.
Реєстр збитків створюється як платформа для міжурядової співпраці, яка діє в інституційних рамках Ради Європи. Реєстр є юридичною особою відповідно до національного законодавства Королівства Нідерландів і України та розташований фізично в Нідерландах.
Він отримує та обробляє інформацію про вимоги по відшкодуванню збитків та докази, є першим компонентом майбутнього Міжнародного компенсаційного механізму, який буде створено окремим міжнародним договором у співпраці з Україною. Далі буде створено Комісію з розгляду претензій та Компенсаційний фонд.
Будь-яка держава-член або спостерігач Ради Європи та Європейського Союзу, а також будь-яка інша держава, яка проголосувала за резолюцію ГА ООН від 14 листопада 2022 р. може приєднатися до Реєстру.
Фото: EPA-EFE