На засіданні Ради міністрів ЄС заслухають доповідь щодо України

 Рада міністрів ЄС 23 травня обговорить уроки, які були винесені з ситуації в Україні.

Про це у вівторок у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин (з питань оборони) заявив Поль Джонсон (Pål JONSON), міністр оборони головуючої в ЄС Швеції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми сьогодні з міністрами оборони обговоримо уроки, які були винесені з ситуації в Україні. Європейське оборонне агентство підготувало дуже цікаву доповідь щодо цього, яку ми будемо використовувати у подальшій роботі. Безумовно, ми також говоритимемо про подальшу допомогу для України, що залишається вищим пріоритетом для Шведського головування в ЄС. Я очікую продовження дискусії навколо виробництва артилерійських боєприпасів, а також щодо зміцнення європейської оборонної промисловості», - наголосив шведський урядовець.

Він повідомив, що з ініціативи Шведського головування в рамках зустрічі відбудеться діловий ланч, присвячений практичному співробітництву між ЄС і НАТО, яке, за словами Джонсона, ніколи не було настільки близьким, як протягом минулих шести місяців, зокрема, у контексті реагування на російську агресію проти України. ЄС має намір надалі розвивати співробітництво з Північноатлантичним Альянсом і в інших сферах, зокрема в питаннях боротьби з кліматичними змінами, у розвитку сучасних технологій, а також заходів безпеки й оборони у космічному просторі.

Відповідаючи на уточнююче питання журналістів щодо ставлення Швеції до «авіаційної коаліції» в інтересах України, шведський урядовець нагадав, що Швеція не використовує F-16, але підтримує намір інших країн надати Україні ці літаки та провести відповідне тренування для українських військових льотчиків.

«Ми взяли до уваги сигнали від Великої Британії та Нідерландів про бажання надати тренування, і, ймовірно, поставити F-16 в Україну. Я думаю, природно, що це робиться. Водночас, для України вже зараз є дуже важливим забезпечити повітряну оборону. Швеція надає різні типи протиповітряних систем, як і інші країни. Безумовно, якщо українці отримають такі літаки, це буде шлях до зміцнення спроможностей у протиповітряній обороні», - зауважив Джонсон.

Читайте також: Боррель закликав прискорити доставку військової допомоги Україні

Як повідомлялося, 23 травня у Брюсселі продовжується засідання Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин, за участю міністрів оборони.

Вчора питання щодо продовження допомоги для України було обговорено на рівні міністрів закордонних справ, завтра акцент Ради ЄС буде зроблений на питаннях торгівлі.