Українське зерно є критично важливим для порятунку мільйонів дітей від голоду – Кислиця
Українське зерно протягом багатьох років використовується Продовольчою програмою ООН для порятунку від голоду населення найбільш вразливих країн, зокрема мільйонів дітей.
Сказав у коментарі Укрінформу постпред України при ООН Сергій Кислиця.
«Водночас, ми бачимо, що Росія цинічно продовжує використовувати голод як зброю, блокуючи українські морські порти, знищуючі аграрну інфраструктуру, забруднюючи мінами сільськогосподарські угіддя», – сказав постпред.
За його словами, у країнах, де вже багато років тривають конфлікти, – Ємені, Сомалі, Афганістані й Сирії «головним для захисту дітей є розв’язання проблеми голоду».
Зокрема, у Сомалі за минулий рік унаслідок посухи від голоду померло 43 тис. осіб, половина з яких діти. Ще 18 тис. можуть загинути протягом пів року, якщо не буде надано відповідної міжнародної допомоги. Загалом у цій країні від гострого недоїдання потерпають близько 1,8 млн дітей віком до п’яти років.
У Ємені 2,2 млн дітей суттєво недоїдають, а понад 540 тис. – голодують. Загалом за час конфлікту, який триває з 2015 року, там було вбито чи покалічено понад 11 тис. дітей.
В Афганістані за час конфлікту, який триває з 2001 року, убито й покалічено понад 35 тис. дітей. Після того, як у серпні 2021-го владу захопив Талібан, становище дітей значно погіршилося. На сьогодні, за оцінками ЮНІСЕФ, 100% дітей у країні, яких налічується майже 13 млн, потребують гуманітарної допомоги. При цьому голод є причиною 45% дитячих смертей. Через недоступність елементарної медичної допомоги там щодня помирають 212 дітей.
«Я навів ці жахливі цифри для того, щоб показати наскільки критично важливою є зернова ініціатива, яку активно відстоює Генсек ООН Антоніу Гутерреш», – пояснив Кислиця.
Як повідомляв Укрінформ, 17 травня дію «зернової угоди», було продовжено на два місяці – до 18 липня. Проте Росія минулого тижня заявила, що якщо її вимоги збільшення експорту зерна й добрив не будуть виконані, вона не продовжить угоду після цієї дати. З такою самою погрозою Москва виступала у березні.