Перше засідання нової Ради Україна-НАТО може відбутися у Вільнюсі за участі Зеленського - Столтенберг
Союзники по Альянсу рішуче налаштовані на продовження суттєвої допомоги Україні, і розраховують провести перше засідання новоутвореної Ради НАТО-Україна під час саміту у Вільнюсі за участі Володимира Зеленського.
Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції за підсумками дводенної зустрічі міністрів оборони НАТО заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми працюємо над тим, щоб заснувати нову раду НАТО-Україна, в складі якої Україна та союзники по НАТО будуть рівними, та зможуть обговорювати та приймати рішення, щоб відповісти на спільні занепокоєння. Наша амбіція у тому, щоб провести таку першу зустріч нової ради у Вільнюсі, разом із Президентом Зеленським», - сказав Столтенберг.
Він зауважив, що українські сили нарощують операції вздовж лінії фронту та досягають поступового прогресу. Водночас вони діють у жорстких умовах місцевості, що була обладнана російськими військами, та ведуть люту боротьбу.
«Оскільки російська агресивна війна триває, для нас залишається критично важливим збільшити нашу допомогу. Я вітаю оголошення про надання зброї та тренування для України, включаючи ініціативу за лідерства Нідерландів та Данії із започаткування тренування для українських пілотів на літаках F16 вже цього літа та доставку Україні, разом із Великою Британією та Сполученими Штатами, сотні ракет для протиповітряних систем середнього та великого радіусу дії», - зауважив генеральний секретар НАТО.
Він повідомив, що союзники збільшили допомогу для України з використанням так званого Пакета широкої допомоги, в рамках якої зобов’язання та оголошені внески вже сягнули 500 мільйонів євро.
Водночас союзники працюють над розробкою нового багаторічного пакета допомоги для України, який передбачатиме суттєвий обсяг фінансування. Його метою буде допомога у перебудові усього сектору безпеки й оборони України та досягнення її повної взаємосумісності з силами НАТО. Це, на думку Столтенберга, зможе стримати ймовірну російську агресію у майбутньому, вже після завершення війни, та наблизить Україну до НАТО.
«Ми всі погоджуємося з тим, що Україна вже наблизилася до НАТО протягом минулого десятилітня. Ми також погодилися з тим, що двері НАТО залишаються відкритими, і що Україна стане членом Альянсу. Це рішення будуть приймати Україна і союзники по Альянсу. Росія не має права вето», - наголосив керівник НАТО.
«Ми не знаємо, коли ця війна завершиться. Але, коли це станеться, ми маємо створити рамки для того, щоб досягти безпеки України у майбутньому, та переконатися, що ця історія не повториться», - додав Столтенберг.
Як вже повідомлялося, сьогодні у Брюсселі завершилося дводенне засідання Північноатлантичної Ради на рівні міністрів оборони, яка розглянула найважливіші питання щодо оборонної спроможності та готовності сил країн-членів Альянсу.
В рамках цього засідання відбулися зустрічі в форматі Комісії НАТО-Україна та Контактної групи з оборони України під егідою США. У цих заходах взяв участь міністр оборони України Олексій Резніков.
Учасники розглядали шляхи продовження та прискорення надання Україні військової допомоги для звільнення окупованих Росією територій, а також перспективи євроатлантичної інтеграції України. Ці та інші найважливіші питання будуть розглянуті під час Вільнюського саміту НАТО 11-12 липня поточного року.