В Україні заборонена діяльність 18 політичних партій
За рішенням суду в дохід держави передано понад ₴23,7 мільйона активів 18 заборонених політичних партій та їх утворень, 53 одиниці транспортних засобів, 10 об'єктів права інтелектуальної власності та 83 об'єкти нерухомого майна.
Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Міністерства юстиції у Фейсбуці.
“Восьмим апеляційним адміністративним судом задоволено позови Міністерства юстиції України про заборону діяльності 18 політичних партій. Майно, кошти та інші активи заборонених політичних партій, їх обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави”, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що відповідно до Порядку переходу у власність держави майна, коштів та інших активів забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень, затвердженого постановою КМУ від 12 серпня 2022 №896, Міністерством юстиції України направлено понад 4 500 запитів до компетентних органів щодо розшуку майна заборонених політичних партій.
“За результатами вжитих заходів до розшуку майна, аналізу відомостей єдиних та державних реєстрів, опрацювання інформації, отриманої щодо 18 заборонених політичних партій та понад 2550 їх структурних утворень, Мін’юстом виявлено та передано у власність держави майно, кошти та інші активи: грошові кошти на суму понад 23,7 мільйонів гривень; 53 одиниці транспортних засобів; 10 об'єктів права інтелектуальної власності; 83 об'єкти нерухомого майна”, - йдеться у повідомленні.
Переліки майна, коштів та інших активів заборонених судом політичних партій, їх обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень, переданих у власність держави, затверджених наказами Міністерства юстиції України, розміщено на офіційному вебсайті Мін’юсту.
Таким чином, станом на сьогодні судом заборонено діяльність:
- політичної партії “Держава”;
- Комуністичної партії України;
- політичної партії “Наші”;
- політичної партії “Опозиційний блок”;
- політичної партії України “Русь єдина”;
- політичної партії “Ліва опозиція”;
- політичної партії “Прогресивна соціалістична партія України”;
- політичної партії “Партія Шарія”;
- Соціалістичної партії України;
- політичної партії “Опозиційна платформа — За життя”;
- політичної партії “Щаслива Україна”;
- політичної партії “Соціалісти”;
- політичної партії “Партія регіонів”;
- політичної партії “Блок Володимира Сальдо”,Партія регіонів;
- політичної партії “Союз лівих сил”;
- політичної партії “Справедливості та розвитку”;
- Робітничої партії України (Марксистсько-Ленінської”;
- політичної партії “Велика Україна”.
Як повідомлялося, 14 травня 2022 року Президент Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон, який розширює перелік підстав для заборони політичних партій через суд.
Відповідними підставами є виправдовування, визнання правомірною або заперечення збройної агресії проти України. Передбачається, що в разі заборони судом політичної сили її майно, кошти та інші активи переходять у власність держави.