США зробили перший внесок у базу даних розслідування злочину агресії РФ проти України

Штати минулого тижня зробили свій перший внесок у базу даних щодо розслідування злочину агресії РФ проти України.

Про це поінформував помічник генерального прокурора США Кеннет Політ у понеділок на пресконференції з нагоди започаткування в Нідерландах Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії проти України (ICPA), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Минулого тижня США зробили перший внесок у базу даних, який не буде останнім... Ми закочуємо рукава і будемо разом домагатися справедливості, не зважаючи на те, як багато часу це займе», - пообіцяв Політ, не уточнивши, в чому саме полягав цей внесок.

Читайте також: У Міжнародному центрі у Гаазі працюватимуть 20 прокурорів з різних країн

Він зазначив, що США в ICPA буде представляти нещодавно призначена спецпрокурор зі злочину агресії Джессіка Кім, яка матиме безперешкодний доступ до значного обсягу експертиз та ресурсів, які Департамент юстиції зібрав у відповідь на незаконну агресивну війну Росії проти народу Україна.

Політ нагадав, що 2 тижні тому генпрокурор Меррік Гарланд побував у Гаазі, щоби подивитися на перші результати розслідування і відвідав кілька відповідних органів. Він став першим американським генпрокурором, який відвідав Міжнародний кримінальний суд, додав Політ. Гарланд, за його словами, пообіцяв підтримку зусиллям зі збору доказів.

Читайте також: Хан про запуск Міжнародного центру в Гаазі: Закон набуває все більшої актуальності щодо України

США допомагатиме ICPA збирати кейси про «тих лідерів, які підготували, ініціювали, фінансували та скоювали злочини», - сказав Політ.

Представник Сполучених Штатів висловив упевненість у ефективності роботу Центру, який доповнює міжнародні зусилля інших органів з недопущення уникнення відповідальності за злочин агресії, а також у тому, що він виконає свою функцію зі збору доказів проти лідерів, які підготували агресію проти українців.

Читайте також: Хорватські прокурори поділилися з українськими досвідом розслідування воєнних злочинів

Політ також запевнив, що його країна підтримує всі зусилля та міжнародні, регіональні, національні механізми, зокрема, МКС і ООН, які розслідують російські злочини в Україні та прагнуть притягнення винних до відповідальності.

«Ми підтримуватимемо всіх учасників. Ми впевнені, що зможемо підтримувати всіх без того, щоби обов’язково бути членом Римського статуту», - сказав помічник генпрокурора.

Читайте також: Запуск Міжнародного центру в Гаазі є важливим кроком для припинення безкарності рф - Євроюст

ICPA є унікальним судовим центром, інтегрованим у Євроюст, для підтримки національних розслідувань злочину агресії, пов’язаного з війною РФ в Україні.