Україна стає членом глобального Заходу — дипломат

Україна поступово стає членом глобального Заходу, про що свідчать, зокрема, систематичні візити до нас лідерів інших країн.

Про це Українському радіо сказав експерт-міжнародник, дипломат Ярослав Войтко, передає Укрінформ.

"Україна поступово стає членом глобального Заходу і про це свідчать ці візити: спершу нас відвідав президент Португалії Марселу Ребелу де Соуза, потім – наш великий друг Гітанас Науседа, президент Литви, який вже не вперше нас відвідує. Дуже цікаво, що нас відвідала й президентка Угорщини Каталін Новак, яка має дещо відмінну позицію від Віктора Обрана. Також у нас побували міністр оборони Нідерландів, старший радник президента Туреччини, генеральний секретар ГУАМ, директор секретаріату Дунайської комісії, голова президії Боснії і Герцеговини, прем’єр-міністр Фінляндії, прем'єр-міністр Молдови. Всього цього року в засіданні Кримської платформи взяли участь 67 країн, хоча ми передавали запрошення 100 країнам-учасникам", – розповів Войтко.

Він наголосив, що саміт відбувався напередодні Дня Незалежності України та значна частина лідерів інших країн відвідала Київ фізично: “Попри те, що приїздити в Україну в цей період небезпечно, ми отримали фізичну підтримку багатьох європейських лідерів. Також показово, що до платформи долучилися такі країни, як ОАЕ, які нещодавно стали членом організації БРІКС+, Бахрейн та інші", – додав експерт.

Читайте також: Клімкін радить не прив’язувати до самітів очікувань на запрошення України в НАТО

За словами Ярослава Войтка, допомога іноземних країн та компаній вже зараз переходить в практичну площину:"На саміті йшлося про те, що буде залучено багато зарубіжних та міжнародних компаній в таких галузях, як готельний бізнес, банкінг, авіабізнес, промисловість, телекомунікації, технології. Такі відомі компанії, як RyanAir, Sky Up, Join Up, Vodafone та багато інших вже готові підписати документи щодо інвестування у вільний та український Крим і не лише. Тому ми дуже розраховуємо, що не лише наша перемога на полі бою, але й відбудова йтиме з допомогою міжнародного співтовариства".

Водночас Войтко зауважив, що частиною гарантій, які нам надають країни Заходу, зараз скористатися буде складно. Серед них й Декларація країн G7: "В найближчій перспективі досить проблематично скористатися цими гарантіями, тому що для цього нашою перемогою має закінчитися війна. Проте як символічний акт нам це дуже потрібно, тому що на G7 припадає 45% світового ВВП і якщо ще 30 країн сказали, що будуть нам допомагати, то це підтримка, спрямована в майбутнє".

Читайте також: Кулеба запросив уряд і компанії Чехії на український форум оборонних індустрій

Як повідомлялося, 11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт НАТО. Лідери країн "Групи семи" (G7) погодили"Спільну декларацію про підтримку України". Згодом до декларації приєдналася ще низка країн, список продовжує поповнюватися.