Україна закликала Радбез ООН уважно стежити за переговорами між РФ та Північною Кореєю

Україна закликала Раду Безпеки ООН уважно стежити за домовленостями між Росією та Північною Кореєю щодо постачання зброї та вжити заходів "для захисту власних рішень" у разі підтвердження порушень санкційних режимів.

Про це на засіданні Радбезу заявила заступниця постійного представника України при ООН Христина Гайовишин, передає кореспондент Укрінформу.

Гайовишин наголосила, що Україна продовжує деокупацію своєї території «такими темпами, які дають змогу зберегти якомога більше життів наших воїнів».

Читайте також: США в ООН відповіли Росії на закиди про касетні боєприпаси для України

«Після поразки РФ та закінчення війни має відбутися демілітаризація та денуклеаризація Росії. Це дасть змогу запобігти загрозі повторення агресії і закладе міцний фундамент для забезпечення всеосяжного, справедливого й тривалого миру відповідно до принципів Статуту ООН», - підкреслила дипломат.

Вона назвала засідання Радбезу, скликане на вимогу Москви для «засудження» військової допомоги Україні, «жалюгідною виставою», яку регулярно влаштовує делегація РФ, «щоб переконати Раду Безпеки в тому, що допомагати жертві вижити – це неправильно».

За словами Гайовишин, з боку Росії не спостерігається жодних ознак деескалації. Москва намагається активно мілітаризувати свою промисловість, продовжує завдавати ударів по українській портовій та зерновій інфраструктурі і не приховує планів повторити цієї зими ракетний терор проти енергетичної інфраструктури, зазначила вона.

Читайте також: В ООН занепокоєні постачанням зброї в Росію, а не військовою допомогою Україні

Дипломат також зазначила, що у штаб-квартирі ООН Україна разом з британською делегацією організували показ документального фільму «20 днів у Маріуполі», знятого журналістами в обложеному місті на самому початку вторгнення. У ньому показано, як квітуче, мирне місто в одну мить перетворилося на справжнє пекло на землі, підкреслила Гайовишин.

Як повідомлялося, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин прибув до РФ для переговорів з президентом Володимиром Путіним щодо постачання зброї Росії, що є порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН, які накладають обмеження на торгівлю зброєю з КНДР.