Жодна з названих США країн не погодиться стати постійним членом Радбезу ООН без права вето - Єльченко
Колишній постійний представник України при ООН Володимир Єльченко прогнозує, що названі США нові країни-потенційні постійні члени Ради безпеки ООН не погодяться на це без права вето.
Таку думку дипломат висловив в ефірі національного телемарафону «Єдині новини», повідомляє Укрінформ.
Колишній постперед України при ООН зазначив, що право вето дає нинішнім постійним членам Ради безпеки певний статус у світі і можливість впливати на будь-які міжнародні глобальні процеси. За його словами, добровільно ніхто від цього не відмовиться.
«Щодо питання про нових членів Ради безпеки, яких назвав президент США чи американські дипломати, то … всі ці пропозиції стосуються постійного членства без права вето. Жодна з цих країн – ані Японія, ані Бразилія, ані Німеччина, ані Індія, ані будь-яка інша – не погодяться ніколи в житті бути постійними членами без права вето», - сказав Єльченко.
Він зауважив, що постійне членство у Радбезі ООН і право вето - це неподільний статус, «ніхто без цього туди не зайде».
Як повідомлялося, координатор Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив 18 вересня, що президент США Джо Байден на сесії Генеральної асамблеї ООН запропонує збільшити склад Ради безпеки організації і включити п'ять або шість нових постійних членів, зокрема Індію, Бразилію, Німеччину, Японію та ПАР.
Зараз Рада безпеки ООН складається з п'яти постійних членів: Китаю, РФ, США, Великої Британії та Франції. Вона також має 10 непостійних членів, які обираються на дворічний термін.