Ірландія виступає за скасування права вето у Радбезі ООН
Право вето постійних членів Ради Безпеки ООН - це пережиток минулого й має бути скасоване.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це під час виступу на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку заявив прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар.
“Під час нещодавнього непостійного членства Ірландії у Радбезі ООН, ми на власні очі пересвідчилися у позитивних наслідках, які може мати його діяльність. Однак, ми також побачили, як його зусилля гальмувалися, мандат підривався, а важливі рішення та дії блокувалися за допомогою використання вето. Наше майбутнє потребує ООН із реформованою Радою Безпеки без анахронізму вето. Йому немає місця у 21-му сторіччі”, - сказав Варадкар.
Він додав, що оновлений Радбез мусить також “належним чином відображати демографію та політичний поділ світу станом на зараз, а не на 1940-ві роки”.
“Ми усі знаємо, що цього можна досягти шляхом співпраці у ООН. Ми вже були свідками цьому. Ми проживали крізь це й брали у цьому участь. Це - наш інститут й система, що має справжню цінність”, - наголосив прем’єр-міністр.
Варадкар також закликав усіх членів ООН сприяти тому, аби “спроба Росії силоміць змінити кордони не досягла успіху”.
“Адже коли один агресор бере гору, інші ураховують це й стають сміливішими. Ми знаємо це з історії”, - підсумував він.
Як повідомляв Укрінформ, у Нью-Йорку у вівторок відкрилися загальні дебати в рамках тижня високого рівня 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.
Фото: ООН