Під час входження до ЄС не може бути жодних поступок і «автоматизму» - Урсула фон дер Ляєн
Процес входження нових членів до ЄС має залишатися основаним виключно на заслугах та досягненнях країн-кандидатів у реформах, і в цьому питанні не може бути жодних поступок або «автоматизму».
Про це в п'ятницю у Гранаді під час пресконференції за підсумками неформального засідання Європейської ради заявила президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Одне з важливих завдань – це розширення Європейського Союзу, який включатиме 30+ членів. Процес входження до ЄС є основаним на досягненнях, і це було дуже зрозуміло сьогодні під час нашого обговорення. Тож жодних скорочень, жодного «автоматичного» входження в Європейський Союз. Коли ми говоримо про досягнення, ми маємо розглядати не лише оснований на досягненнях процес реформ у країнах-кандидатах, але й враховувати конкуренцію. При цьому я не говорю про конкуренцію в Європейському Союзі, але про наших суперників за його межами», - зазначила Урсула фон дер Ляєн.
У цьому контексті вона зауважила, що для збереження такої конкуренції ЄС потребує погодження щодо реформування всієї системи економічного управління, зокрема щодо використання бюджетних фондів, які мають відігравати потужну роль у фінансуванні зеленої та цифрової трансформації.
Урсула фон дер Ляєн нагадала, що попередня неформальна зустріч Європейської Ради у Версалі, що відбулася невдовзі після початку російської агресії проти України, визначила головні напрямки подальшого розвитку та посилення стійкості ЄС, включаючи зміцнення його оборони й безпеки, посилення економіки, зменшення залежності від російських енергоносіїв та позбавлення від інших факторів ризику, таких як залежність від критичних сировинних матеріалів та напівпровідників.
«Ми виконали ці зобов’язання. Ми погодили у рекордно короткий час мобілізацію та доставку масивної фінансової та військової підтримки для України. Команда Європи (ЄС та країни-члени – ред.) вже надала Україні підтримку, що оцінюється у 82 мільярди євро», - додала президент Єврокомісії.
Вона зауважила, що всі зусилля із розвитку та посилення ЄС тісно пов’язані із захистом та зміцненням міжнародного порядку, що оснований на правилах і який стає дедалі вразливішим.
Як повідомлялося, сьогодні у Гранаді відбулося неформальне засідання Європейської Ради, під час якої європейські лідери обговорили майбутній розвиток та розширення Європейського Союзу.