Громадські слухання є найефективнішою формою прямої демократії
Представники органів місцевого самоврядування вважають, що громадські слухання є найпопулярнішою і найефективнішою формою прямої демократії.
Про це повідомила експертка громадської організації «Центр політико-правових реформ» Олена Бойко під час презентації дослідження «Існуючі форми локальні демократії та механізми їх правового регулювання» в Укрінформі.
«За результатами цього опитування ми робимо висновок, що на думку представників ОМС, серед популярних та ефективних форм прямої демократії: громадські слухання, звернення та загальні збори», - поінформувала вона.
Експертка зауважила, що 420 респондентів найпопулярнішою формою прямої демократії вважають громадські слухання. Водночас 392 осіб вважають цей метод ефективним.
Натомість звернення як форму прямої демократії вважають популярною 271 особа, а 192 - ефективною.
Окрім того, 229 опитаних вважають загальні збори ефективною формою прямої демократії.
Найменше представників органів місцевого самоврядування вважають популярними та ефективними формами прямої демократії доручення виборців (43 та 46 голосів відповідно), громадську експертизу (22 та 53 голосів відповідно) та консультативно-дорадчі органи (72 та 71 голосів відповідно).
В опитуванні взяли участь 676 осіб, з них 93% - представники органів місцевого самоврядування з різних міст України.