Малюська про початок переговорів з ЄС: Не треба мріяти, що ухвалимо два-три закони - і крапка
Міністр юстиції Денис Малюська переконаний, що стати членом Європейського Союзу для України означає крок до ще більшого обсягу завдань, які потрібно виконувати.
Таку думку він висловив в ефірі телемарафону «Єдині новини», повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Змін доведеться робити багато. Одразу хочу сказати, що не потрібно мріяти, що ми от зараз ухвалимо дві-три зміни, два-три закони - і на цьому буде крапка. Ні. Ми муситимемо зробити, імплементувати багато реформ, аби переговорний процес розпочався. Ще більше маємо ... зробити реформ, імплементувати після того, як станемо країною-членом Європейського Союзу», - наголосив Малюська.
За його словами, стосовно короткострокового періоду виконання завдань, які Україні рекомендувала виконати Єврокомісія, «вони не надто складні».
«Це, наприклад, закон про збільшення кількості співробітників НАБУ на 300 осіб. Це реформа, яка планувалася давно... Тому я не думаю, що це буде якимось важким кроком чи стало сюрпризом для нас. Абсолютно ні. Є окремі зауваження до режиму декларування. Правки, які так само Єврокомісія рекомендує нам внести. Вони також не є критичними», - зазначив глава Мін’юсту.
Водночас, зауважив Малюська, стосовно деолігархізації, «у нас із самого початку було трішки різне бачення цього процесу».
«Зокрема, ми вважали, що ключовим інструментом для боротьби з олігархами є закон про олігархів, а наші європейські партнери говорили, що потрібно звертати увагу на інші заходи, які так само можуть вплинути на боротьбу з олігархами. Наприклад, ухвалення закону про лобізм… Буде складна дискусія щодо закону про лобізм, тому що в нас різне бачення ключових стейкхолдерів щодо цього закону. Але я думаю, що ми з цим впораємося», - переконаний міністр юстиції.
Він додав, що, окрім прямих рекомендацій Єврокомісії, «є низка зауважень, коментарів до сфер, де нам потрібно вдосконалюватися».
Як повідомляв Укрінформ, 8 листопада Європейська комісія оприлюднила річну доповідь щодо розширення ЄС, в якій рекомендувала Європейській раді відкрити переговори про розширення з Україною і Молдовою.