Штайнмаєр запевняє, що підтримка України Німеччиною не припиниться
Німеччина надалі стоятиме поруч з Україною у боротьбі проти російського терору і підтримуватиме українців, зокрема і завдяки партнерствам між містами та комунами.
Про це заявив федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час виступу на шостій Німецько-Українській конференції муніципальних партнерств в Лейпцигу, передає кореспондент Укрінформу.
«Те, що ми бачимо в Україні, є нічим іншим, як терором. Але спротив в Україні не припиняється. Люди там знають: у неволі не буває миру. Тому Україна не припинить боротьбу. А ми не перестанемо надавати їй підтримку – гуманітарну, фінансову та військову», - заявив німецький лідер.
Він зауважив, що президент РФ Володимир Путін вдається до жорстоких методів ведення війни, які нагадують найгірші часи: примусове переселення, перевиховання, викрадення дітей. Путін використовує всі ці засоби для досягнення своєї мети: все українське - історія, культура, ідентичність, мова, сама Україна як суверенна демократична держава, мають бути знищені, сказав Штайнмаєр. На це, підкреслив він, може бути лише одна відповідь: Німеччина твердо стоятиме на боці України доти, доки це буде потрібно.
«Розрахунок Путіна на те, що світ забуде про Україну. Але я зараз чітко заявляю: ми не повинні і не будемо робити Путіну таку послугу. Ми не звикнемо до протиправної та нелюдської загарбницької війни Росії», - пообіцяв федеральний президент.
Він констатував, що зв'язки між двома країнами стали ще тіснішими після нападу Росії: не лише між урядами, не лише між Києвом і Берліном, а також між великими та маленькими населеними пунктами. Ці відносини зовсім не абстрактні, вони формують повсякденне життя, вони поєднують людей обох країн, зауважив Штайнмаєр.
Глава німецької держави згадав свій візит в Україну рік тому, коли вони разом з українським колегою Володимиром Зеленським виступили зі спільним закликом саме зараз, під час війни, створювати більше муніципальних партнерських зв’язків, і взяли під свій патронат німецько-українську мережу міст-партнерів. Нині таких партнерств між українськими та німецькими містами та громадами, незалежно від того, чи формалізовані вони, чи ні, вже 186, зазначив Штайнмаєр.
«Який сильний знак, яка хвиля солідарності. Солідарність, яка не нав'язується зверху, а підтримується багатьма. Ця хвиля солідарності не повинна вщухнути і не вщухне. Навпаки: зараз потрібно закріплювати партнерські відносини і робити ставку на довгострокову підтримку. Нам потрібні ці тісні партнерські зв’язки саме з огляду на відновлення країни», - сказав Штайнмаєр.
Зустріч проходить у Лейпцигу, який уже понад 60 років є містом-побратимом Києва. Це найдавніше німецько-українське партнерство між містами.
У конференції беруть участь мери Лейпцига та Києва Буркхард Юнг та Віталій Кличко разом із близько 600 іншими представниками німецьких та українських муніципалітетів.
Фото: leipzig.de