Боротьба за Глобальний Південь лише почалася, Україні слід координуватися з партнерами - дипломат
Боротьба за прихильність Глобального Півдня між демократичними і авторитарними країнами лише розпочалася, Україні у цьому сенсі слід об’єднувати зусилля з партнерами.
Таку думку висловив колишній посол України у США (2005-2010) і Франції (2014-2020) Олег Шамшур у програмі «Геополітичні діалоги», повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Безумовно, ми бачимо нарощування дипломатичної ізоляції Росії, але треба бути реалістами - боротьба за Глобальний Південь тільки розпочалася. І треба розуміти, що тут необхідні наші зусилля – більше говорити, більше пояснювати», - сказав дипломат.
На його переконання, також потрібно чітко розуміти, що для того, щоб залучити на свій бік Глобальний Південь, який переважно «сидить на паркані» і спостерігає за розвитком ситуації, треба не тільки апелювати до високих принципів.
«Можливо, частина (країн Глобального Півдня – ред.) ці принципи розуміє, але здебільшого вони вибудовують аргументацію, як індійці: «Що ви нам про принципи, про стратегію? Нам треба нагодувати населення». Я вважаю, що це питання і до України, але більшою мірою до наших партнерів, які мають запропонувати альтернативи тим проєктам, які просуває Китай», - зазначив експосол.
Шамшур також констатував, що зараз не можна сказати, що Росію полишила більша частина гравців Глобального Півдня. Окрім того, на його переконання, існування так званої осі зла – «це не просто теорія і якась придумка, це абсолютно реальна річ».
«Хоча формально в цій осі не так багато учасників, але вони є, і вони потужні, Зрозуміло, це не могло б існувати без підтримки Китаю, який намагається удавати з себе респектабельного гравця у міжнародних відносинах, але фактично підтримує і Росію, і дії цієї осі, спрямовані на підрив позиції демократичного світу», - зазначив дипломат.
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський заявляв, що залучення Китаю та країн Глобального Півдня до реалізації Української формули миру забезпечить реальну політичну та економічну ізоляцію Росії.
У грудні, прямуючи в Аргентину для участі в інавгурації новообраного Президента Хав’єра Мілея, Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Республіки Кабо-Верде Жозе Уліссешем Коррея-і-Сілвою, яка стала першою в історії двосторонніх відносин із цією країною.