Данілов про рішення ЄС щодо переговорів з Україною: Скептики прорахувалися

Навіть серед лідерів певних європейських держав були скептики, котрі прогнозували 20-30% ймовірності того, що Україна пройде шлях до початку переговорів про її майбутнє членство в Євросоюзі. Але Україна отримала позитивний результат.

"Було дуже багато скептиків, які вважали, що це неможливо зробити", – заявив в ексклюзивному коментарі Українському Радіо секретар РНБО Олексій Данілов, коментуючи ухвалення Єврорадою рішення щодо початку переговорів про членство України в ЄС.

Водночас він наголосив на важливості домашнього завдання, яке Україна обов'язково має виконати, щоби відповідати всім критеріям ЄС.

"Завдяки наполегливості Президента України і команди, яка працювала у цьому напрямку, вчора (14 грудня 2023 року) було отримано результат, важливий для нашої держави. Однак це - перший крок для того, щоби зараз виконувати те домашнє завдання, яке ми маємо обов'язково виконати, щоби відповідати всім критеріям ЄС. Зараз відбувається приведення у відповідність нашого законодавства, нормативно правових актів, щоби ми відповідали нормам ЄС. Питання корупції буде одним із головних, і для цього нам треба виконувати домашнє завдання і поставити крапку в цьому ганебному явищі, щоби не роздмухували цю ситуацію у ЗМІ інших країн. Переходячи до Угорщини, вони починають про це говорити і маніпулювати цим. І тому ми повинні виконати домашнє завдання, щоби не давати приводів жодній країні сумніватися стосовно відповідності критеріям ЄС", - наголосив Данілов.

Читайте також: Членство України в ЄС вимагатиме глибокої реформи європейських правил - Макрон

Як повідомлялося, 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про членство в ЄС з Україною і Молдовою, та висловила потужну підтримку й солідарність із Україною у її боротьбі проти російської агресії.

Водночас, за підсумками дискусії в ніч на 15 грудня глави держав та урядів не змогли досягти консенсусу та ухвалити поправки до багаторічного бюджету ЄС на 2024-2027 роки, які передбачають, зокрема, створення Українського фонду в обсязі €50 мільярдів для бюджетної підтримки України в умовах війни, та для створення умов для її повоєнного відновлення. Розгляд цього питання європейські лідери перенесли на початок наступного року.