Україна має отримати мільйон снарядів у березні або в наступні місяці - міноборони Латвії

Україна має отримати мільйон снарядів у березні або в наступні місяці - міноборони Латвії

Країни ЄС мають знову оцінити можливості власних арсеналів і продовжувати зусилля з підвищення спроможностей оборонної промисловості, щоб надати Україні мільйон артилерійських боєприпасів якщо не до кінця березня, то протягом наступних місяців.

Про це в середу у Брюсселі перед початком неформальної зустрічі міністрів оборони країн Євросоюзу, що відбувається під егідою Бельгійського головування в ЄС, заявив керівник військового відомства Латвії Андріс Спрудс (Andris Sprūds), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо поглянути, які ще існують шляхи для використання наявних запасів, та як можливо від тепер та у більш віддаленій перспектив розвинути нашу промислову спроможність. Ми також маємо розглянути спільне замовлення як в Європі, так і за її межами. Тож є декілька шляхів, якими ми можемо поставити цей мільйон (снарядів). Я дуже оптимістичний у цьому та переконаний, що ми найближчим часом будемо здатні зібрати цей мільйон снарядів. Якщо не негайно, до кінця березня, то протягом кількох наступних місяців», - наголосив латвійський міністр.

Він підкреслив, що ця зустріч європейських міністрів оборони має невідкладні завдання з подальшої підтримки України та розвитку власної оборонної промисловості. Міністри також розглянуть пропозиції щодо створення Фонду допомоги для України в рамках міжурядового Європейського фонду миру. Латвія, за словами міністра, підтримує цю пропозицію щодо надання Україні цієї важливої фінансової допомоги.

Читайте також: Євросоюз має швидко поставити в Україну мільйон снарядів або більше - міноборони Естонії

Спрудс нагадав, що Латвія бере активну участь у тренуванні українських військовослужбовців та, надає Україні військову допомогу, зокрема в рамках Контактної групи з допомоги Україні в форматі Рамштайн створила «коаліцію дронів».

Латвія також підтримує пропозиції щодо Стратегії ЄС з розвитку оборонної промисловості та вітає її регіональний вимір, який, зокрема. передбачає залучення до виробництва можливостей малих та середніх підприємств. Це дозволить підтримати європейську оборонну промисловість перед сучасними викликами у сфері безпеки.

«Україна бореться за свою свободу, але також за порядок, що грунтується на правилах, та за нашу свободу. Тож ми маємо продовжувати допомогу. Планування такої допомоги є надзвичайно важливим… Протягом двох років ми зробили багато. Наша промислова спроможність, разом із політичною волею та фінансовими інвестиціями, є надзвичайно важливими для продовження стійкої підтримки України зараз та у довгостроковій перспективі. Ми бачимо, що війна в Україні триває вже два роки, маємо бути готовими до довгого шляху до перемоги України», - сказав Спрудс.

Читайте також: Канада і Латвія обговорили допомогу Україні

Як повідомлялося, 31 січня у Брюсселі під егідою Бельгійського головування в ЄС відбувається неформальна зустріч європейських міністрів оборони.

Завтра у Брюсселі відбудеться спеціальне засідання Європейської ради, під час якого лідери країн ЄС прийматимуть багаторічний бюджет ЄС на 2024-2027 роки, який включає створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро на наступні чотири роки. Глави держав та урядів зважать також на пропозиції щодо змін у роботі Європейського фонду миру, який, зокрема, буде використовуватися не лише для компенсацій поставок зброї й обладнання в Україну, але й для стимулювання європейської оборонної промисловості у їх виробництві.

pixel