Лідери ЄС «поглибили дискусію» щодо військової підтримки України - Шольц

Обговорення в межах ЄС необхідності збільшення військової допомоги Україні має стати сигналом для США.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц, підбиваючи підсумки зустрічі лідерів ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Канцлер назвав сьогоднішній саміт "великою історією успіху" вже через те, що він був, імовірно, найкоротшим за тривалий час і на ньому вдалося досягти конструктивних рішень.

«Це хороша новина для громадян України, які постали перед таким викликом - російською агресивною війною, але, звісно, ​​і для нас, Європейського Союзу, який показав, що може надати підтримку», - сказав політик і закликав європейців «об’єднатися як сім’я».

Шольц наголосив, що лідери ЄС інтенсивно обговорювали питання продовження військової підтримки України та «дуже ретельно поглибили дискусію з цього питання».

«Чи всі країни-члени роблять достатньо, коли йдеться про допомогу озброєнням? Моя особиста оцінка - це не так… Ми як Європейський Союз робимо недостатньо», - вважає Шольц.

Він повідомив, що Німеччина на цей рік передбачила понад 7 мільярдів євро на військову допомогу Україні. Також канцлер згадав про дозволи на взяття зобов’язань за замовленнями на виробництво зброї на суму близько 6 мільярдів євро у наступні роки.

При цьому Шольц висловив сподівання, що всі партнери збільшать свої внески. На його думку, це також хороший сигнал для США.

Читайте також: Україна є абсолютним пріоритетом для ЄС: Мішель підбив підсумки саміту в Брюсселі

«Американський президент – справді хороший друг і союзник, який намагається домогтися схвалення своїх пропозицій у Конгресі. Я сподіваюся, що сьогоднішнє послання, обговорення, яке ми ведемо, допоможе йому трохи полегшити роботу за політичними проєктами», - зауважив канцлер.

Наступного тижня Шольц відвідає США. Під час візиту, за словами канцлера, він говоритиме і про підтримку України.

Як повідомлялося, високий представник ЄС Жозеп Боррель заявляв, що від початку повномасштабного російського вторгнення Європейський Союз та країни-члени надали Україні військове обладнання на 28 мільярдів євро.