Сенат США підтримав початок дебатів щодо законопроєкту з допомогою Україні

Сенат Конгресу США підтримав на голосуванні ініціативу розпочати дебати щодо законопроєкту, який передбачає виділення близько $95 мільярдів на допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та інші потреби.

Голосування відбулося в ніч проти суботи за київським часом, передає власний кореспондент Укрінформу.

Ініціативу підтримали 64 законодавці, 19 висловилися проти. 17 сенаторів участі в голосуванні не брали. Аби рішення вважалося схваленим, за процедурою, необхідна підтримка щонайменше 60 сенаторів.

Таким чином, процес розгляду й ухвалення законопроєкту в Сенаті перейшов у наступну фазу, коли законодавці можуть пропонувати поправки та проводити дебати навколо них. Лідер демократичної більшості Чак Шумер у цьому зв’язку закликав представників Республіканської партії продемонструвати конструктивний підхід у подальшому процесі.

Читайте також: Білий дім продовжує контактувати з Конгресом задля ухвалення допомоги Україні

«Я маю сподівання, що наші колеги-республіканці зможуть працювати з нами, щоб досягти згоди стосовно поправок, аби ми могли швидше просувати цей законопроєкт», - наголосив Шумер.

Він додав, що демократи готові розглядати «слушні й виправдані поправки» та зауважив, що робота Сенату триватиме, допоки не буде зроблено все.

Очікується, що сенатори працюватимуть над законопроєктом упродовж вихідних.

Читайте також: Єрмак: Вірю, що дуже скоро почуємо добрі новини з Вашингтона

Як повідомляв Укрінформ, у середу за розгляд проєкту закону із зовнішньою допомогою загальним обсягом $95 мільярдів віддали голоси 67 сенаторів. Після узгодження поправок Сенат має проголосувати по суті законопроєкту та передати його на розгляд Палати представників.