Прем’єр Франції на дебатах у Нацасамблеї: Якщо Україна програє, ми теж програємо
За кілька годин до сигнального голосування в Національній асамблеї прем’єр-міністр Франції Габріель Атталь агітував депутатів підтримати двосторонню угоду про безпеку, укладену з Україною, а також всю державну політику, спрямовану на підтримку України.
Як передає кореспондент Укрінформу, Атталь розпочав виступ з того, що віддав належне винятковій стійкості українського народу, яка зобов’язує французів.
«Якщо Україна програє, ми теж програємо», - заявив глава французького уряду. «Україна спостерігає за нами, але і Росія також. Вона хоче розділити нас, підірвати наші принципи і наші цінності. Тому це голосування є важливим», - переконував Атталь.
«Проголосувати проти - це поставити під сумнів роботу Франції та її союзників за останні два роки. Це означає дати Путіну всі сигнали, на які він сподівається. Це означає, що Франція повертається спиною до своєї історії», - заявив він.
Прем’єр згадав про історію Франції під час Другої світової, сказавши, що «утриматися від голосування - значить втекти»; зрадити те, що було для французів найдорожчим з 18 червня 1940 року – «дух руху Опору».
Щодо військової допомоги, Атталь заявив, що Франція візьме участь у масовій закупівлі снарядів, запропонованій чеськими союзниками, а також перелічив готовність «виробляти до 3000 снарядів на місяць для України», доставити 150 безпілотників, 100 дистанційно керованих боєприпасів і 6 гармат «Цезар» упродовж найближчих тижнів.
Він також нагадав депутатам французького парламенту, що перемога Росії стала б прямою загрозою продовольчій та енергетичній безпеці світу та спричинила б «катаклізм для купівельної спроможності французів».
Атталь завершив свій виступ вигуком українською «Слава Україні!» під оплески депутатів.
Дебати в Національній асамблеї тривають у присутності посла України у Франції Вадима Омельченка.
Після виступів кількох міністрів та представників всіх політичних сил має відбутися сигнальне голосування.
Нагадаємо, Національна асамблея Франції сьогодні висловиться щодо угоди про безпеку, укладеної з Україною. На другу половину дня в Національній асамблеї Франції призначені дебати та сигнальне голосування, що має засвідчити ставлення різних політичних сил до укладеної між Україною та Францією безпекової угоди, а також показати рівень підтримки позиції президента Емманюеля Макрона щодо підтримки України в цілому.
Фото: LP/Arnaud Journois