Резолюції МАГАТЕ важливі для подальших санкцій проти Росії та компенсацій - Галущенко
Резолюції МАГАТЕ з вимогою до Росії повернути Україні окуповану ЗАЕС є, безумовно, політичним сигналом, але вони також дають можливість надалі як вибудувати стягнення відповідних компенсацій з Росії, так і вжити санкції проти РФ.
"Безумовно, це – політичний сигнал, адже інструментів для імплементації цієї резолюції у МАГАТЕ немає. Але важливим є те, що документ містить дуже жорсткі та недвозначні формулювання, які не дають можливості інакшого трактування. Також у резолюції зазначено, що Росія проігнорувала відповідні заклики, які були зроблені раніше в документах МАГАТЕ", - прокоментував міністр прийняття Радою керуючих МАГАТЕ резолюції із закликом до Росії негайно повернути станцію під контроль України.
За його словами, ці резолюції МАГАТЕ допомагають "тримати питання ЗАЕС на порядку денному", а також допоможуть "вибудувати систему стягнення відповідних компенсацій з Росії за завдану шкоду".
"Рано чи пізно ми повернемо ЗАЕС, і тоді постане питання компенсації за завдані російською окупацією збитки – наразі ми їх ще точно не знаємо, але все це буде пораховано. Такі документи як резолюції дають нам можливість потім вибудувати систему стягнення відповідних компенсацій з Росії за завдану шкоду", - заявив Галущенко.
Він наголосив, що резолюції МАГАТЕ важливі для подальших санкцій проти Росії.
"Також резолюції МАГАТЕ – це важливий інструмент для впровадження у подальшому санкцій проти російської атомної енергетики. Адже в міжнародних документах чітко зафіксовані факти – усі порушення росіянами основних стовпів атомної енергетики", - сказав міністр.
Як повідомляв Укрінформ, Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) більшістю голосів підтримала розроблений Україною проєкт резолюції щодо ядерної безпеки, захищеності та гарантій в Україні.
Документ, зокрема, закликає Росію до термінового виведення всього несанкціонованого персоналу, включно з військовими, із ЗАЕС та до негайного повернення станції під повний контроль компетентних органів України відповідно до існуючої ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України. Це необхідно для забезпечення її безпечної та надійної експлуатації.