Європа має ресурс для збільшення допомоги Україні - експерт
Європа має ресурс одночасно і для збільшення допомоги Україні у протистоянні російській агресії, і для посилення власної обороноздатності.
Таку думку висловив Українському радіо генерал-лейтенант, заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 роки) Ігор Романенко, підбиваючи підсумки 20-го «Рамштайну».
«Ситуація змінюється. І ще відкриваються нові погляди щодо того, що формальні прибічники Російської Федерації готові опосередковано, через треті країни – в даній ситуації через Чехію, але з'являються будь-які країни – продавати зброю, боєприпаси Україні. І це дуже важливо. Тобто є підтримка і це виявляється в даному випадку в такій позиції. І це дуже важливо. Тобто ресурс у європейців є, тут вони нарощують і допомогу Україні, і щодо того, що сили швидкого реагування до літа німці з поляками організують. Тому що все більше і більше політиків у цих країнах говорять, що треба готуватися до війни з РФ. Але кращий шлях такої підготовки – допомога Україні. Однак повністю європейська допомога не може замінити військову американську, бо в Європі багато що із військового виробництва було згорнуто. І щоб зараз відновлювати – потрібен час», - сказав Романенко.
Разом з тим він нагадав, що зараз пріоритетами лишаються засоби ППО та ПРО і ракети до них, артилерія та РЕБ. Якщо Україна оперативно отримуватиме боєприпаси до артилерії, можна швидко виправити ситуацію, вважає генерал.
Як повідомляв Укрінформ, президент Чехії Петр Павел заявив ЗМІ, що Чехія намагається доставити Україні боєприпаси «так швидко, як це можливо», а європейські країни незабаром вироблятимуть достатню кількість снарядів, щоб забезпечити потреби української армії.
Він нагадав, що виробництво необхідної кількості снарядів потребує часу і вимагає збільшення потужностей виробництва.
Раніше Петр Павел на полях Мюнхенської безпекової конференції оголосив, що Прага знайшла близько 800 тис. боєприпасів (500 тис. калібру 155 мм та 300 тис. – 122 мм) у третіх країнах, які члени ЄС могли б закупити для України. Цю ініціативу підтримали кільканадцять держав.