Кулеба: Якщо право не може покарати постійного члена РБ ООН, то його треба змінити

Якщо сучасне міжнародне право не передбачає механізмів притягнення до відповідальності постійного члена Ради Безпеки ООН, то його потрібно змінити та адаптувати з метою розв'язання проблем людства.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на підсумковій пресконференції за результатами міжнародної конференції "Відновлення справедливості для України" в Гаазі.

"За всієї моєї поваги до верховенства права та статичності деяких правових концепцій, право розвивається, тому що мета права - розв'язувати проблеми, з якими стикається людство, чесним і справедливим шляхом. І якщо сучасний стан міжнародного права не може розв'язати проблему притягнення до відповідальності постійного члена Ради Безпеки ООН, то право має змінюватися", - підкреслив Кулеба.

За його словами, потрібно не говорити про неможливість таких змін, а думати над пошуком рішень.

Міністр нагадав, що розмова щодо створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України два роки тому також розпочиналася з однозначного "ні" та неприйняття з боку всіх партнерів, однак зараз ситуація вже інша. Глава МЗС вказав на те, що на сьогодні у координаційній групі зі створення спецтрибуналу "б'ється серце міжнародного права в усьому світі"- - тому що саме тут розглядаються найбільш інноваційні та креативні ідеї щодо розвитку міжнародного права.

Читайте також: Кулеба у Гаазі: Справедливість потрібна українцям зараз, а не в далекому майбутньому

Кулеба наголосив: вже багато що зроблено, але "нам потрібен останній інноваційний поштовх для отримання рішення".

"Ми говоримо про те, щоб знайти спосіб змусити Росію заплатити. Це справжнє випробування, яке стоїть перед міжнародним співтовариством. І якщо консервативні мислителі у сфері міжнародного права та фінансів візьмуть гору в цій дискусії, то це означає, що всі інші, хто хоче йти по російських слідах, будуть це робити… Саме такі розмови ми ведемо із партнерами, коли вони не демонструють достатнього рівня інноваційності у своєму мисленні", - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок у Гаазі за участю 57 країн проходить міжнародна конференція "Відновлення справедливості для України".

Фото: mfa.gov.ua