МЗС Китаю: «Проблема України» не є проблемою між Пекіном та Вашингтоном

Пекін під час візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена закликатиме Вашингтон утриматися від критики «нормальних відносин» між Китаєм та Росією і намагатиметься переконати не перетворювати «проблему України» на проблему китайсько-американських відносин.

Про це заявив директор департаменту у справах Північної Америки та Океанії МЗС КНР Ян Тао в інтерв’ю китайським ЗМІ, повідомляє Укрінформ із посиланням на CGTN.

Говорячи про майбутні переговори з Блінкеном, Ян сказав, що Китай зосередиться на п’яти основних цілях.

«П’ять цілей – це встановлення правильного розуміння між двома країнами, зміцнення діалогу, ефективне врегулювання розбіжностей, сприяння взаємовигідній співпраці та спільне виконання обов’язків як великих країн», – зазначив дипломат.

Стосовно українського питання, якому планується приділити окрему увагу, китайська сторона намагатиметься переконати Блінкена в тому, що зв’язки з Москвою не свідчать про підтримку Пекіном російського вторгнення, і припинити їх критику.

«Китай закликає Сполучені Штати подумати про свою відповідальність за «кризу в Україні» (так у Пекіні називають війну – ред.) та утриматися від нападок і таврування нормальних відносин між Китаєм і Росією», – сказав Ян.

Читайте також: У МЗС обговорили з послом Китаю перспективи участі у Саміті миру

За його словами, Пекін також буде закликати Вашингтон «припинити дискредитацію Китаю і перестати перекладати на нього провину за кризу» та скасувати односторонні санкції проти китайських компаній і осіб.

«Проблема України не є проблемою між Китаєм і США, і Сполучені Штати не повинні перетворювати її на проблему відносин між двома країнами», – додав дипломат.

Як повідомляв Укрінформ, державний секретар США Ентоні Блінкен 24–26 квітня відвідає Китай, де висловить занепокоєння з приводу підтримки Пекіном оборонної промисловості Росії. Зокрема, він має намір попередити про «каральні заходи» з боку Білого дому, якщо Пекін не припинить постачати до Росії військові технології та технології подвійного призначення.

Фото: CFP