Суд арештував Сольського із заставою у понад 75 мільйонів

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід міністру аграрної політики й продовольства Миколу Сольського у вигляді арешту із альтернативою застави у 75 млн 700 тис. грн.

Про це заявив слідчий суддя ВАКС, передає кореспондент Укрінформу.

«Клопотання – задовольнити. Застосувати до Сольського запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Визначити Сольському заставу у розмірі 25 тисяч прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 75 мільйонів 700 тисяч гривень. Строк дії ухвали у частині застосування запобіжного заходу - 60 днів до 24 червня 2024 року включно», - заявив суддя.

У разі внесення застави на міністра буде покладена низка обов’язків, серед яких: прибувати за кожною вимогою до детектива НАБУ, прокурора, слідчого судді, суду; не відлучатися за межі Києва без дозволу прокурора чи суду; повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування зі свідками і іншими підозрюваними у цій справі.

Читайте також: До Ради надійшла заява Сольського про відставку

Після внесення застави Сольському потрібно буде здати на зберігання до відповідних органів держвлади свій паспорт для виїзду за кордон і інші документи, що дають право на виїзд з України, носити електронний засіб контролю.

Клопотання сторони обвинувачення було задоволено частково – Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила арештувати Сольського і визначити йому заставу у розмірі 200 мільйонів гривень.

Як повідомлялося, 23 квітня у НАБУ заявили, що правоохоронці викрили чинного міністра на заволодінні держземлею на 291 млн гривень та на спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн.

Читайте також: Адвокат просить суд не обирати Сольському запобіжний захід

Сольський, коментуючи вручену йому підозру, зазначив, що події стосуються періоду 2017-2018 років, коли він був адвокатом і не був ні міністром аграрної політики та продовольства, ні головою Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики.

За його словами, обставини семирічної давнини стосуються спору між державними підприємствами та фізособами, зокрема військовими АТО, за землі, які були надані останнім у володіння відповідно до закону.

Він заявив, що спори вирішуються судами, в тому числі Верховним судом, і що, як йому відомо, наразі низка рішень констатують відсутність права держпідприємств на землі, які, ймовірно, має на увазі НАБУ.

24 квітня ВАКС почав обирати запобіжний захід Сольському.