Зеленський назвав основні питання для обговорення на Саміті миру
Під час Саміту миру у Швейцарії країни-учасниці розглянуть можливість повернення полонених у форматі «всіх на всіх», цивільних українців, яких незаконно утримує Росія, а також питання ядерної і продовольчої безпеки.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це повідомив Президент Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з очільницею Європарламенту Робертою Мецолою у Києві.
«Ми зможемо зробити перші кроки щодо аспекту обміну «всіх на всіх», у поверненні наших дітей додому, депортованих українців. І важливий момент ядерної безпеки і продовольчої безпеки», - сказав він.
Відео: Офіс Президента
Зеленський додав, що ті країни, які хочуть миру, будуть присутні на саміті.
За словами Зеленського, очільника Кремля Володимира Путіна потрібно «поставити на місце», оскільки він не зупиниться на Україні.
«Як ми можемо це зробити? На полі бою цього замало. Росія - велика територія. Вони будуть тиснути на своїх людей, хочуть ті воювати чи не хочуть», - зазначив Президент України.
Він вважає, що окрім військового компоненту, для перемоги над Росією необхідний політичний компонент, одним з яких є Саміт миру.
«Саміт миру важливий. Саме тому Путін намагається його зірвати. Він буде це робити і спробами збільшення тиску на фронті, і розпочне нові наступальні дії своїми маніпуляціями у політиці і спробою розколоти міжнародну спільноту. Путін дійсно боїться Саміту миру, боїться що світова більшість почне примушувати Росію до миру», - сказав він.
У цьому звʼязку Президент зауважив, що Україна потребує чіткої позиції кожної з країн стосовно участі у Саміті миру.
Як повідомляв Укрінформ, Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Країни, які візьмуть у ньому участь, вироблять спільну переговорну позицію і передадуть її Росії.
Українська формула миру - дипломатичний механізм, який пропонує Україна для досягнення справедливого закінчення війни, що розв'язала Росія.
Складовими Формули є: радіаційна та ядерна безпека, продовольча безпека, енергетична безпека, звільнення всіх полонених і депортованих, виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку, виведення російських військ і припинення бойових дій, повернення справедливості, компенсація за збитки, спецтрибунал, протидія екоциду, недопущення ескалації, фіксація закінчення війни.