У Бундестазі прокоментували дозвіл бити по РФ німецькою зброєю: Це мало статися раніше
Голова Комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Аґнес Штрак-Ціммерманн привітала зміну курсу уряду Німеччини щодо застосування Україною німецької зброї проти військових об'єктів на території Росії.
Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.
«Міжнародне право прямо передбачає цілеспрямовані атаки як захист. Це означає, що відповідно до міжнародного права українці мають право оборонятися, що ми допомагаємо зброєю і матеріалами, і що агресор знищується заздалегідь. Це стосується винятково військових цілей… Це мало статися набагато раніше», - заявила Штрак-Ціммерманн в інтерв'ю агенції dpa.
За її словами, якщо українці «хочуть захищати і боронити власну країну, у них є дві можливості». «По-перше, це протиповітряна оборона: знищувати літаки, що наближаються, безпілотники і ракети системами ППО», - пояснила вона. До цих засобів належать системи, надані Німеччиною, як-от IRIS-T та Patriot. Інші європейські держави, додала вона, могли б долучитися до цього більш активно.
Другий спосіб - знищити військові позиції, з яких здійснюються ці атаки, і таким чином запобігати нападам, заявила Штрак-Ціммерманн. «Той факт, що канцлер - чи радше його радники - завжди це виключали, означає, що Володимир Путін виходив з того, що масовані атаки Росії на Україну можуть відбуватися без відповідної реакції і без того, що ця війна дійде до російської території», - сказала голова Комітету Бундестагу.
Також вона підтвердила своє переконання про необхідність постачання німецьких крилатих ракет Taurus в Україну і наголосила, що уся дискусія про Taurus ґрунтується на знищенні російських маршрутів поставок. Саме зараз мета полягає в тому, щоб запобігти російському прориву в районі Харкова, пояснила Штрак-Ціммерманн.
Як повідомляв Укрінформ, 31 травня уряд ФРН заявив, що Україна може використовувати зброю, надану Німеччиною, для захисту від російських атак, які здійснюються безпосередньо із прикордонних територій.
Офіційний представник уряду Штеффен Гебештрайт у своїй заяві пояснив зміну позиції Берліна в цьому питанні почастішанням атак армії РФ у Харківській області, які «готували, координували та здійснювали» з позицій, безпосередньо прилеглих до російського кордону.
Водночас, як було наголошено, уряд Німеччини не поновлюватиме дебати про надання Україні німецьких далекобійних ракет Taurus.