Від Рамштайну Україна очікує позитивних сигналів щодо членства в НАТО - Корнієнко
Від зустрічі Контактної групи з оборони України, яка має відбутися у Рамштайні на найвищому рівні цього тижня, наша країна очікує позитивних сигналів щодо просування до повноправного членства в НАТО.
Про це у Брюсселі під час «геополітичного діалогу» під егідою Центру європейської політики заявив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Прийшов час поділитися з партнерами планом перемоги та почути певні оптимістичні слова від НАТО щодо майбутнього членства України. Ми всі знаємо про «політику відкритих дверей» Альянсу, але ми маємо, нарешті увійти у ці відкриті двері… Безумовно, ми розуміємо, що це буде політичне рішення країн-членів. Але всі такі політичні рішення мають ґрунтуватися на певному аналізі, на конкретних показниках та пропозиціях. Президент та вся наша команда працюють над цим кожного дня», - сказав український політик.
Він додав, що високий рівень представництва під час майбутньої зустрічі у форматі «Рамштайн» дозволяє сподіватися на прийняття дійсно важливих рішень. За словами Корнієнка, наразі представницька урядова делегація України, до складу якої увійшло керівництво Генерального штабу Збройних сил, перебуває у Вашингтоні. Вона має надати партнерам додаткову інформацію та зблизити позиції сторін перед «Рамштайном», щоб за його результатами Україна могла отримати певні оптимістичні новини.
Корнієнко наголосив, що певні політики в країнах-партнерах порушують правомірні питання – наскільки готовою є Україна до членства в НАТО, яким є рівень взаємосумісності ЗСУ з військами країн-членів.
«Якщо говорити в практичному сенсі, армія України є дуже близькою до стандартів армій НАТО, і довела це, в першу чергу, на полі бою. Є також певна формальна сторона справи - нам потрібно ухвалити необхідне законодавство, наприклад, ввести регуляторні правила з організації роботи штабів. Але це дуже важко зробити під час війни. Тому що треба здійснювати управління військами тут і зараз, а не у віддаленому майбутньому. А в тому, що стосується інновацій та їх застосування на полі бою, - у цьому українська армія одна із перших у світі», - зазначив перший заступник Голови ВР.
Відповідаючи на запитання журналістів про те, яких гарантій безпеки Україна може очікувати від зустрічі у Рамштайні, політик зауважив, що найкращою такою гарантією може бути повноправне членство в НАТО.
«Ми продовжуємо підштовхувати до повноправного членства. Для нас будь-яку іншу форму співробітництва України з НАТО було б дуже важко донести до суспільства. Ми розуміємо, що це дуже політичне рішення від країн-членів, деякі з них говорять про стримування Росії та ризик ескалації. Але важко уявити більшу ескалацію за ту, яку ми вже маємо зараз. Ми бачили вже всі форми ескалації, ймовірно, за винятком ядерної. Саме тому, як ми очікуємо, на цьому засідання «Рамштайну» можуть надійти певні сигнали щодо повноправного членства», - наголосив Корнієнко.
Він зауважив, що такі сигнали можуть надійти у розвиток рішень, ухвалених під час цьогорічного саміту НАТО у Вашингтоні, який був дуже важливим для підтвердження єдності позицій та майбутнього членства України в Альянсі. Наразі, на думку українського політика, настав час рухатися далі, та визначити умови, за дотримання яких Україна може розпочати практичний рух до повноправного членства.
Як повідомлялося, наступну зустріч Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», що відбудеться 12 жовтня у Німеччині, очолить президент США Джо Байден.