У МЗС спростували інсинуації BILD про плани України на зброю масового знищення
У Міністерстві закордонних справ України спростували інсинуації про плани розробки Україною зброї масового знищення.
Як передає Укрінформ, про це ідеться у коментарі речника МЗС Георгія Тихого, оприлюдненому на сайті МЗС.
«Офіційно спростовуємо інсинуації неназваних джерел у виданні BILD щодо нібито планів України з розробки зброї масового знищення. Україна була і залишається відданою учасницею Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, до якого вона доєдналася у 1994 році, відмовившись від третього за потужністю у світі військового ядерного потенціалу», - ідеться у коментарі.
Зазначається, що Україна, яка зробила найбільший в історії внесок у міжнародний мир, безпеку та ядерне нерозповсюдження, сьогодні постає перед ядерним шантажем з боку держави-терориста Росії.
«Москва не лише вдається до безвідповідальної та небезпечної риторики на тему зброї масового знищення, але і створює неприйнятні загрози для ядерних обʼєктів на території України, продовжуючи незаконну окупацію ЗАЕС та розглядаючи можливість ударів по елементах системи атомної енергетики України. Закликаємо світову спільноту посилити тиск на Москву, аби запобігти втіленню її агресивних планів», - наголосили в МЗС.
У міністерстві нагадали, що Росія, яка займається ядерним шантажем, перебуває, хоч і незаконно, в кріслі постійного члена Ради Безпеки ООН. Це країна, яка зобовʼязалася поважати суверенітет та територіальну цілісність України, не застосовувати та не погрожувати Україні застосуванням зброї масового знищення.
В Україні переконані, що ДНЯЗ залишається наріжним каменем світової архітектури міжнародної безпеки. Попри російську агресію, що триває, Україна продовжує дотримуватись положень ДНЯЗ і залишатися відповідальною учасницею міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження.
«На відміну від Росії, Україна виконує взяті на себе зобовʼязання та розраховує на їх виконання іншими відповідальними міжнародними акторами. Закликаємо до обʼєднання зусиль світової спільноти у втіленні Формули миру, зокрема її першого пункту — «Радіаційна та ядерна безпека», - підсумували у МЗС.
Як повідомляв Укрінформ, під час спільної пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не створює ядерну зброю, але прагне безпекових гарантій від НАТО.