Коаліція спроможностей: Міноборони очікує затвердження планів допомоги Україні відразу на кілька років
Україна очікує в грудні затвердження планів отримання допомоги на найближчі кілька років від країн-учасниць коаліцій спроможностей.
Про це під час засідання групи країн-лідерів коаліцій спроможностей заявив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергій Боєв, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу МОУ.
«Формування дорожніх карт допоможе партнерам краще розуміти потреби сил оборони України та можливості їх забезпечення. Формат коаліційної підтримки дає можливість гнучкого використання наявних ресурсів та планування. В грудні ми очікуємо затвердження наших спільних планів в отриманні допомоги на найближчі кілька років», – розповів Боєв.
Як зазначається, основне питання зустрічі – статус формування дорожніх карт коаліцій спроможностей та перспективи їх реалізації. Документи опрацьовуються в межах кожної з 8 коаліцій та містять поточні та середньострокові потреби Сил оборони України у міжнародній військовій допомозі.
Як зазначив Боєв, головною поточною потребою Сил оборони є оснащення українських бригад сучасною західною військовою технікою та якісна підготовка особового складу. Також заступник наголосив, що допомога в межах коаліцій має на меті забезпечити виконання Плану перемоги.
Під час засідання представники країн-лідерів коаліцій спроможностей обговорили актуальний статус роботи кожної з коаліцій: найближчі заплановані кроки задля прискорення допомоги та блокери, де потрібне підсилення з боку інших учасників. Лідери також відзвітували про приєднання нових країн-учасників, що вже підписали листи про наміри до приєднання чи знаходяться в процесі підпису.
У засіданні групи країн-лідерів коаліцій спроможностей взяли участь представники США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Данії, Норвегії, Латвії, Литви, Естонії, Польщі та Люксембургу. Партнери продовжують зосереджувати основні зусилля над реалізацією раніше оголошеної допомоги.
Коаліції спроможностей, що були сформовані майже рік тому, мають стати основним інструментом для формування пакетів військової допомоги від країн-партнерів. Коаліційний формат співпраці допомагає оперативно реагувати на нагальні потреби Сил оборони, водночас забезпечувати довгостроковий розвиток спроможностей.
Як повідомляв Укрінформ, коаліція спроможностей з розмінування погодила закупівлі на суму 22 млн євро для підтримки потреб Державної спеціальної служби транспорту та Командування Сил підтримки Збройних сил України. Йдеться про закупівлю пікапів та вантажівок для потреб ЗСУ.
Фото: Міноборони