Участь у парламентському саміті Кримської платформи підтвердили близько 50 країн
На ІІІ Парламентський саміт Кримської платформи, який відбудеться 24 жовтня в столиці Латвії, прибудуть делегації близько 50 країн, а також делегації шести міжнародних парламентських асамблей.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Сейму Латвії.
Саміт організований латвійським Сеймом у тісній співпраці з Верховною Радою. Прибуття на нього своїх парламентських делегацій уже підтвердили Албанія, Аргентина, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Велика Британія, Вірменія, Чехія, Данія, Франція, Гана, Греція, Хорватія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Естонія, Ісландія, Італія, Ірландія, Ізраїль, Канада, Кіпр, Коста-Рика, Нова Зеландія, Мальта, Чорногорія, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Фінляндія, Швейцарія, Тонга, Туреччина, Німеччина, Північна Македонія та Швеція. Зазначається, що більшість парламентів будуть представлені на саміті на рівні спікерів.
Планується, що участь у заході візьмуть делегації міжнародних організацій – Європарламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Парламентської асамблеї НАТО та Міжпарламентського союзу, а також представники Асоціації держав Південно-Східної Азії.
Саміт відкриють спікерка Сейму Дайга Мієріня та голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Планується, що до учасників заходу дистанційно звернеться очільник Української держави Володимир Зеленський. Також зі вступними словами виступлять прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня, глава МЗС Байба Браже та перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.
У рамках саміту заплановано низку інших заходів на підтримку України: зокрема експертні дискусії щодо визнання геноциду кримськотатарського народу та відновлення його прав, а також щодо відповідальності Росії за війну та її вплив на європейську безпеку. Серед іншого запланований показ документального фільму «Справжня історія Криму».
Проведення парламентського саміту міжнародної Кримської платформи в Ризі є частиною всебічної підтримки Латвією України та інвестицією у зміцнення заснованого на правилах міжнародного порядку.
Як повідомлялося, міжнародна Кримська платформа була створена у 2021 році як формат для координації та консультацій на рівні держав та урядів, парламентів, міністрів закордонних справ та експертів. Її було створено з метою підвищення обізнаності світових лідерів і широкої громадськості про тимчасову окупацію та анексію Кримського півострова Росією, негативний вплив цього акту на права людини місцевого населення, безпеку в Чорноморському регіоні, глобальну продовольчу безпеку та правила, засновані на глобальному порядку.
Два попередні парламентські саміти Кримської платформи відбулися в Загребі (Хорватія) та Празі (Чехія). На них зібралися парламентарії з різних країн світу та міжнародних парламентських організацій.