Сибіга пояснив, чому один із перших його візитів відбувся саме до Туреччини
Туреччина для України є надзвичайно важливою країною для поглиблення стратегічного партнерства, втілення політики добросусідства у Чорноморському регіоні.
Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга за результатами візиту в Туреччину.
«Це надзвичайно важливий візит. Є бачення Президента Зеленського щодо втілення політики добросусідства по нашому периметру. Чорноморський регіон для нас – виключно важливий. Туреччина для нас – надзвичайно важлива країна для поглиблення стратегічного партнерства. Тому один з перших моїх візитів за кордон як міністра країни, яка воює, відбувається саме до Туреччини», - сказав Сибіга.
Міністр наголосив на тому, що у ході візиту відбулися перемовини з вищим керівництвом Туреччини.
«Я був прийнятий президентом Туреччини Ердоганом. Я мав змогу передати особисто ті сигнали та бачення, які отримав від Президента Зеленського. Поінформував про ситуацію на полі бою, про потреби для того, щоб зміцнювати наші оборонні спроможності. Я надав додаткову інформацію щодо Плану перемоги Президента Зеленського», - зазначив Сибіга.
Міністр переконаний, що після візиту та перемовин у Туреччині турецькі партнери будуть ще більше обізнані з баченням та розумінням справедливого, всеосяжного, тривалого миру для України.
«Мав змогу обмінятися думками зі своїм візаві – міністром Хаканом Фіданом, і щодо Плану перемоги, і щодо Формули миру, прискорення процесу проведення другого Саміту миру, проведення відповідних заходів, присвячених кожному пункту Формули миру. І ми практично вже завершили всі події, присвячені кожному пункту Формули миру, що прискорює шлях до проведення другого Саміту миру», - сказав Сибіга.
У ході візиту глави МЗС в Туреччину відбулися його зустрічі з міністром закордонних справ Хаканом Фіданом, міністром оборони Яшаром Гюлером, міністром торгівлі Омером Болатом, міністром науки та технологій Мехметом Фатіхом Каджиром, головою Секретаріату оборонної промисловості Халюком Гьоргюном, головним радником президента Ердогана Акіфом Чагатаєм Киличем, керівником турецької розвідки Ібрагімом Калином, керівниками компанії Baykar Халюком і Сельджуком Байрактарами та іншими високопосадовцями.
Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ України Сибіга 20-22 жовтня здійснив візит до Туреччини.