Нове командування НАТО у Вісбадені координуватиме безпекову допомогу Україні - Рютте

Марк Рютте відзначив зразкову роль Польщі у підтримці України та наголосив, що союзники по НАТО мають зробити більше для суттєвого нарощування оборонних спроможностей нашої країни.

На цьому генеральний секретар НАТО наголосив у Варшаві під час спільної пресконференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми обговорили, як надалі зміцнювати допомогу для України і виконувати зобов’язання, які союзники прийняли під час Вашингтонського саміту в липні. Це включає наш фінансовий внесок - 40 мільярдів євро військової підтримки у 2024 році, а також (створення – ред.) нового командування НАТО у Вісбадені, яке координуватиме безпекову допомогу та тренування. Союзники, включаючи Польщу, працюють над тим, щоб це командування було повністю операційно спроможним якомога швидше, щоб зміцнити українську оборону зараз та на тривалий час», - зазначив Рютте.

Він нагадав, що Польща є ключовим постачальником безпеки для всього Альянсу і одним із лідерів у твердій підтримці України в боротьбі проти російської агресії.

Читайте також: Підтримка України матиме ключове значення у найближчу зиму - Рютте

«Я дякую вам за лідерство у підтримці України. Ви були першим союзником, який надав їй військову допомогу. З початку повномасштабного російського вторгнення Польща прийняла близько мільйона українських біженців та надала військову допомогу на близько 4 мільярди євро. Ви приймаєте Спільний центр аналізу, тренування й освіти Україна - НАТО. Я хочу особисто подякувати вам за ваше лідерство у підтримці цих зусиль», - сказав генеральний секретар НАТО, звертаючись до президента Дуди.

За його словами, війна в Україні доводить: сучасна безпека має дійсно глобальний вимір.

«Мені особливо цікаво було почути про ваш (Дуди – ред.) візит до Південної Кореї та зустріч із президентом Юном. Зростаючий путінський альянс із Пекіном, Пхеньяном та Тегераном демонструє, що наша безпека не є регіональною, вона глобальна. Тож ми маємо наростити співробітництво з нашими партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Південну Корею, Австралію, Японію і Нову Зеландію», - зазначив Рютте.

Читайте також: Туск хоче мобілізувати лідерів країн Заходу, щоб рішення про долю України не було без участі Києва

Як повідомлялося, продовження військової підтримки України активно обговорюється між союзниками по НАТО в контексті результатів президентських виборів у США. У середу державний секретар Ентоні Блінкен зустрівся у Брюсселі з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою та підтвердив, що США дотримуватимуться зобов’язань з військової та фінансової допомоги для України. Чинна адміністрація у Вашингтоні буде активно працювати наступними тижнями і місяцями, щоб Україна могла скористатися кожним доларом, виділеним для її оборони.